2024r dla Audi Q8 e-tron i SQ8 e-tron

Zapytaj kogokolwiek, kto próbuje zmienić nazwisko, dlaczego to robi, a powie ci, że zmiana nazwiska przynosi nową szansę, może nawet nowe życie. Zespół marketingowy Audi ma nadzieję na taki efekt, zmieniając nazwę na SUV e-tron i Sportback na rok 2024. Po pięciu latach jako e-tron, Audi chciałoby, aby od teraz nazywały się Q8 e-tron i Q8 e-tron Sportback.

Nomenklatura Q8 ma pomóc kupującym zrozumieć, w którym miejscu oferty znajduje się elektryczny SUV marki.
Zdezorientowani klienci myślą, że e-tron ma rozmiar Q5, co sprawia, że jego cena nie zachęca do zakupu. Nazwanie go Q8 dokładniej odzwierciedla rozmiar i poziom wyposażenia e-trona. W przyszłości wszystkie modele

Audi będą miały wersję elektryczną oznaczoną “e-tron” w połączeniu z nazwą modelu spalinowego.
Nowe nazwy to nie jedyne zmiany. Aby zwiększyć słaby zasięg starego e-trona, wprowadzony zostanie nowy akumulator o pojemności 106,0. Audi szacuje, że zmiana poprawi zasięg podróżowania bez ładowania o ok 30%.
Audi oferuje możliwość szybkiego ładowania prądem stałym o mocy do 170kW, który może naładować akumulator od 10 do 80 procent w deklarowane 31 minut. Standardowa pokładowa ładowarka prądu przemiennego zapewnia ładowanie o mocy do 11,0kW, a opcjonalna ładowarka z mocą do 22,0kW. Uzupełnienie pustej baterii z większą ładowarką AC zajęłoby około sześciu godzin, a naładowanie akumulatora wolniejszą ładowarką o mocy 11kW będzie wymagało ponad 10 godzin od zera do 100 procent.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share