Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Alfa Romeo Tonale 2023

Drugi SUV w gamie Alfa Romeo jest wreszcie w drodze po debiucie w Genewie prawie cztery lata temu. Koncept (nazwany na cześć włoskiej przełęczy górskiej i nie wymawiany jako „gwóźdź u nogi”) zaprezentowany na wystawie wszedł do produkcji w większości niezmieniony jako wybór między turbodoładowanym 2,0-litrowym czterocylindrowym silnikiem (Q4 AWD) a hybrydą plug-in z turbodoładowanym czterocylindrowym silnikiem elektrycznym o pojemności 1,3 litra i mocy 90 kW i akumulatorem 15,5 kWh (PHEV Q4 AWD).

Będzie to pierwsza hybrydowa Alfa Romeo, ale także ostatnia. Dyrektor generalny Alfy w Ameryce Północnej, Larry Dominique, powiedział niedawno Forbes Wheels, że wszystkie nowe modele Alfy Romeo będą od tego momentu w pełni elektryczne. To samo prawdopodobnie dotyczy kuzyna Fiata, który jesienią przyszłego roku zaoferuje elektryczną 500e. Niedobory chipów opóźniły Tonale, ale powinna ono już nadejść późną wiosną.

Co ważne, Tonale daje dealerom Alfy bardzo potrzebny nowy produkt w ciasnym segmencie. Oba istniejące modele czyli sedan Giulia i SUV Stelvio, pochodzą z 2016 roku. Marka poczyniła również ogromne postępy w poprawie jakości i doświadczenia w ocenie konsumenta, wskakując na szczyt badania wskaźnika zadowolenia ze sprzedaży 2022 J.D. Power z dziewiątego miejsca (14 marek) w zeszłym roku.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share