Alfa Romeo z nowymi modelami na zlocie ForzaItalia 2023

Alfa Romeo Giulia i Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio
Alfa Romeo Giulia i Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Zdjęcie: materiały prasowe producenta

Najstarszym samochodem na zlocie okazał się historyczny model Alfa Romeo Giulietta Spider z roku 1958. Natomiast uznano, że tytuł “Auta Zlotu” przypada pięknie zachowanej Alfie Romeo SZ z 1991 roku, która pokonała wiele innych imponujących pojazdów, takich jak Maserati, Lamborghini czy Ferrari, zdobywając tym samym zwycięstwo. Organizowane przez organizatorów prelekcje również wzbudziły duże zainteresowanie. Tematy obejmowały turystykę na półwyspie Apenińskim, wybór domu nad Gardą zamiast małego mieszkania na Białołęce, proces tworzenia zespołu rajdowego od podstaw, a także porady dotyczące renowacji i tuningu gaźników w klasycznych modelach Alfa Romeo.

Dużo emocji wzbudzały również najnowsze samochody zaprezentowane przez markę Alfa Romeo, takie jak debiutujące Giulia i Stelvio MCA oraz pierwsza hybryda marki – Tonale PHEV, która zyskuje coraz większą popularność w segmencie C-SUV. Wystawione na ForzaItalia.pl wersje 2023 tych samochodów zachwycały jako ruchome dzieła sztuki, przyciągając nie tylko swym uwodzicielskim designem, ale również obietnicą niezwykłych doznań podczas jazdy. Łączą one sportowe charaktery z zaawansowanymi systemami wspierającymi bezpieczeństwo na drodze oraz praktyczną funkcjonalnością wnętrz, stworzonych przez włoskich inżynierów i designerów. Wszystkie trzy modele wyposażone są w adaptacyjne przednie światła Full LED Matrix oraz zapewniają łączność ze światem dzięki nowemu, w pełni cyfrowemu zestawowi zegarów o kształcie “teleskopowym” i 12,3-calowemu ekranowi TFT. Dodatkowo, oferują platformę “Alfa Connect Services”, która zapewnia najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa w samochodzie. Każdy z modeli posiada również zaawansowaną technologię NFT (Non-Fungible-Token), śledzącą cykl życia pojazdu.

Alfa Romeo Tonale PHEV, pierwszy elektryfikowany model marki, jest najmocniejszą i jednocześnie najbardziej oszczędną wersją nowego SUV-a, który stanowi pierwszy krok marki w stronę sportowej jazdy przyszłości. Jego hybrydowy silnik Q4 typu plug-in hybrid zapewnia łączną moc 280 KM, a dzięki napędowi na wszystkie koła Q4 oferuje doskonałą przyczepność i bezpieczeństwo. Samochód jest dostępny w czterech wersjach wyposażenia i, podobnie jak każdy nowy model Alfa Romeo, objęty jest 5-letnią gwarancją do przebiegu 200 tys. kilometrów.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share