Audi A6 e-tron – nowa elektryczna limuzyna już w 2023r

W roku 2023 Audi ma w planach wprowadzić na rynek elektryczny model swojej mniejszej limuzyny – A6 e-tron. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, przewiduje się że będzie to druga połowa przyszłego roku jako model 2024.

Nowe Audi A6 e-tron bazować ma na nowej platformie Premium Platform Electric (PPE), która pozwala korzystać z dużo większych pakietów baterii. Mowa tu o pojemności ok 100kWh, co ma przełożyć się oczywiście na większy zasięg ok 600 kilometrów. Dzięki nowej platformie Audi może zmienić swoje nowe samochody w prawdziwe centra rozrywki, które będą zarządzać wszystkimi rzeczami na które nie masz czasu.

W ciągu najbliższych 8 lat marka zamierza zmienić gamę napędową swoich modeli wyłącznie na elektryki. W 2030 roku nie będzie już oferowała napędów spalinowych. Audi A6 E-Tron 2023 ma być jednym z kluczowych elementów tego planu.

Audi A6 E-Tron z pewnością dostępne będzie w wielu wariantach, gdzie najsłabszy będzie miał do dyspozycji około 300KM mocy, najmocniejszy z dopiskiem RS nawet do 600KM.

Nowe Audi A6  e-tron ma być nowoczesne technologicznie i przyjemne wizualnie. W samochodzie pojawi się wiele zaawansowanych technologii z zakresu bezpieczeństwa. Ma pojawić się również elektronika pozwalająca na zautomatyzowaną jazdę.

Miłym zaskoczeniem ma też być sam wygląd samochodu. Zdjęcia przedstawiające zamaskowane prototypy potwierdzają design  samochodu przedstawiony w samochodzie koncepcyjnym pokazanym w 2021 roku.

Z niecierpliwością czekamy na premierę tego modelu.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta i topgear

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny

Volvo Recharge XC40 2022r

Sprawdź także
Czytaj więcej

BMW 3 na rok 2023

Dzięki przejrzystej powierzchni, dynamicznym liniom i dużym wlotom powietrza przedni pas jeszcze bardziej podkreśla sportowy wygląd nowego BMW…
Czytaj więcej

Audi A6 Avant 2023

W 2023 roku ruszy lifting Audi A6 Avant, który – według najnowszych zdjęć szpiegowskich sedana – rozpocznie drugą…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share