Audi Grandsphere Concept 2024

Audi Grandsphere Concept to zapowiedź samochodu elektrycznego, który ma trafić do produkcji w 2024 roku.
Ma on zastąpić dotychczasowy flagowy model sedana A8, a może będzie to zupełnie coś innego – może jesteśmy świadkami koncepcji modelu A9? Przekonamy się w niedalekiej przyszłości.

Nowe Grandsphere Concept ma 5,33 metra długości i podparte jest potężnymi 23-calowymi felgami aluminiowymi. Kształt nadwozia to bryła bardzo opływowa. Duży tylny spojler wygładza powietrze które przepływa przez tylną szybę i kamery, które zastępują tradycyjne lusterka boczne. Duży dyfuzor, który wystaje z tyłu i płaski spód sprawiają, że Audi stabilnie pracuje z dużą prędkością. Wszystko to sprawia, że samochód ma się prowadzić bardzo stabilnie przy dużych prędkościach.

Wnętrze samochodu to dużo ilości drewna i pluszowe materiały, które sprawiają bardzo przytulnego i eleganckiego wnętrza. Nie zastosowaniu tutaj materiałów skórzanych.
Nie ma tu również tradycyjnego systemu informacyjno-rozrywkowego z powszechnie znanymi wyświetlaczami. Obraz będzie wyświetlany na drewnianych powierzchniach, którymi zostaną na kokpicie.
GrandSphere będzie wyposażone w technologię jazdy autonomicznej czwartej generacji, czyli poradzi sobie z jazdą bez pomocy kierowcy.

Układ napędowy nowego Audi to dwa silniki elektryczne umiejscowione na przedniej i tylnej osi, co daje nam napęd na cztery koła. Całość układu zapewnia moc 720KM przy 960Nm momentu obrotowego.
Samochód od 0 do 100k/h ma się rozpędzać w 4 sekundy. Napęd wspomagany ma być przez akumulator o pojemności 120kWh, co ma się przełożyć na około 650 kilometrów realnego zasięgu w trybie mieszanym.

Spodziewamy się, że nowy elektryk niemieckiego producenta trafi do sprzedaży w roku 2025.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share