Audi Q3 Facelift 2025. Warto czekać na zmiany

audi Q3
Aktualny model Audi Q3

Audi Q3 to jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli SUV niemieckiej marki. Producent jest już gotowy do wprowadzenia zmian w modelu i oczekujemy że nastąpi to w 2025 roku. W obliczu rosnącej konkurencji w segmencie SUV-ów kompaktowych i coraz większego zainteresowania samochodami tego typu, Audi prezentując nowy model będzie chciało podnieść poprzeczkę trochę wyżej. Zatem sprawdzamy, co może się zmienić w modelu Q3 po faceliftingu.

Nowy wygląd, ta sama wyjątkowość

Audi Q3 Facelift zachowa swój charakterystyczną styl SUVa, ale zyska nowy, bardziej nowoczesny wygląd. Audi swoim kompaktowym SUVem chce zaatakować klasę premium. Zmieni się design reflektorów, również osłona chłodnicy będzie szersza a niższa. Tył również zostanie przeprojektowany z nowymi światłami i odświeżonym zderzakiem.

Sprawdź również: Audi Q6 e-tron 2024. Przyszłość mobilności elektrycznej niemieckiej marki

Wnętrze na najwyższym poziomie

Mimo, że obecny model Audi Q3 oferuje jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie wnętrz w swojej kategorii, niemiecka marka postanowiła wprowadzić jednak kilka ulepszeń. Oczekujemy zatem użycia wysokiej jakości materiałów, aktualizacji cyfrowego kokpitu Virtual Cockpit oraz nowego systemu multimedialnego. Dodatkowo, pojawią się nowe systemy łączności, najnowsze systemy związane z komfortem i bezpieczeństwem, w tym zastosowanie zaawansowanych reflektorów Matrix LED HD.

audi Q3
Aktualny model Audi Q3

Przyszłość gamy silnikowej Audi Q3

Według zapowiedzi producenta, Audi Q3 Facelift ma trafić na rynek w pierwszej połowie 2025 roku. Nowy model zostanie objęty także uaktualnieniem gamy silników. Będą dostępne opcje zarówno benzynowe jak i diesla. Oczywiście nie zabraknie również hybrydowa plug-in. Wszystkie jednostki zostaną udoskonalone w celu zmniejszenia zużycia paliwa i optymalizacji emisji spalin do środowiska. Wersje hybrydowe plug-in zyskają większą pojemność baterii, co z pewnością przełoży się na większy zasięg podróżowania w trybie czysto elektrycznym. Przypomnijmy, że obecne wersje pozwalają na pokonanie około 50 kilometrów.

Czytaj także: Audi A3 Sportback TFSI e. Połączenie stylu, wydajności i technologii

Audi Q3 Facelift 2025 zapowiada się zatem jako prawdziwa ewolucja w segmencie kompaktowych SUV-ów. Z nowoczesnym wyglądem, zaawansowanymi technologiami i zaktualizowanymi silnikami, model ten ma wszystko, by przyciągnąć do siebie nawet najbardziej wymagających klientów. Czy faktycznie tak się stanie? Na to musimy poczekać do czasu wprowadzenia nowego Q3 na rynek.

Audi Polska

Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło zdjęć: materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

BMW 3 na rok 2023

Dzięki przejrzystej powierzchni, dynamicznym liniom i dużym wlotom powietrza przedni pas jeszcze bardziej podkreśla sportowy wygląd nowego BMW…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share