Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Audi SQ8 e-tron już dostępne w sprzedaży

Na stronie producenta można już znaleźć konfigurator, który umożliwia zamówienie nowego modelu Audi SQ8 e-tron. Ten duży i wygodny SUV w pełni elektryczny jest dostępny także w wersji Sportback. Zarówno wersja podstawowa, jak i Sportback wyposażone są w trzy silniki elektryczne, co zapewnia im imponującą dynamikę i umożliwia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w tylko 4,5 sekundy. Ceny tego modelu zaczynają się od 434 500 zł dla wersji e-tron i od 445 800 zł dla wersji Sportback e-tron.

Audi e-tron, jako pierwszy pojazd w pełni elektryczny model niemieckiego producenta, odegrało pionierską rolę. Teraz nadszedł czas, aby dołączyła do rodziny modelowej sportowa odmiana – Audi SQ8 e-tron, również dostępna jako wersja Sportback. Audi SQ8 e-tron wyraża swój postępowy charakter poprzez dynamiczny wygląd. Jego sportowy charakter podkreślają takie elementy jak szersze nadkola oraz różnorodna oferta obręczy o średnicy od 20 do 22 cali. Elektryczny napęd na cztery koła quattro został wzbogacony o elektryczny Torque Vectoring, który aktywnie i w pełni reguluje moment obrotowy na tylnej osi.

Audi SQ8 e-tron i SQ8 Sportback e-tron to samochody sportowe w pełnym tego słowa znaczeniu. Ich moc sięga imponujących 370kW, osiągając przyspieszenie od 0 do 100km/h w zaledwie 4,5 sekundy. Maksymalny zasięg według standardu WLTP wynosi 493 kilometrów.

Sportowy charakter tego modelu można doświadczyć nie tylko dzięki potężnemu napędowi, ale także dzięki dodatkom o charakterze sportowym. Można wymienić takie elementy jak opcjonalne sportowe fotele plus z przodu, dywaniki podłogowe z logo S oraz wysokiej jakości wstawki z ciemnego, matowego aluminium.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share