BMW 3 na rok 2023

Dzięki przejrzystej powierzchni, dynamicznym liniom i dużym wlotom powietrza przedni pas jeszcze bardziej podkreśla sportowy wygląd nowego BMW 3 Limuzyna. Przeprojektowane reflektory i atrapa chłodnicy również nadają samochodowi silną prezencję wizualną. Standardowe reflektory w pełni LED są teraz znacznie cieńsze, z wyraźnymi konturami i światłami do jazdy dziennej ułożonymi w odwrócony kształt litery L, aby stworzyć harmonijny i nowoczesny wygląd.

Adaptacyjne reflektory LED są dostępne jako opcja i można je rozpoznać po niebieskich akcentach wewnątrz osłon. Niebieskie efekty świetlne pod reflektorami nadają również przedniej części uderzający i wysokiej klasy wygląd w ciemności. Zakres funkcji adaptacyjnych reflektorów LED obejmuje oświetlenie zakrętów i nieoślepiające matrycowe światła drogowe, a także dynamiczną kontrolę zasięgu reflektorów i zmienny rozkład światła.

Wnętrze nowego BMW serii 3 Limuzyna zostało poddane kompleksowej modernizacji. Nową interpretację typowego dla marki kierowcy ucieleśnia zakrzywiony wyświetlacz BMW Curved Display. Tutaj 12,3-calowy wyświetlacz informacyjny za kierownicą i wyświetlacz sterujący o przekątnej ekranu 14,9 cala łączą się w jedną w pełni cyfrową jednostkę o wysokiej rozdzielczości. Ta najnowocześniejsza konstrukcja kokpitu ma na uwadze postępującą cyfryzację i umożliwia znaczne zmniejszenie liczby przycisków i elementów sterujących na rzecz sterowania dotykowego i głosowego.

Dźwignia zmiany biegów ośmiostopniowej skrzyni Steptronic również ma nowy design. Jest on umieszczony w panelu sterowania na konsoli środkowej wraz z przyciskiem Start/Stop, kontrolerem iDrive, przyciskami Driving Experience Control, hamulcem postojowym i innymi funkcjami pojazdu.

Dostępnych jest wiele zautomatyzowanych systemów jazdy i parkowania, które podnoszą komfort i bezpieczeństwo nowego BMW serii 3 na nowy poziom. Standardowe wyposażenie obejmuje system ostrzegania przed kolizją z hamulcami, który wykrywa obecność rowerzystów, a także pojazdów i pieszych, tempomat z funkcją hamowania, wyświetlacz ograniczenia prędkości ze wskaźnikiem zakazu wyprzedzania, ręczny asystent ograniczenia prędkości i ostrzeganie przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu. Opcje obejmują ostrzeganie o zmianie pasa ruchu, wyświetlacz BMW Head Up i asystenta jazdy Professional, który obejmuje asystenta kierowania i kontroli pasa ruchu oraz aktywny tempomat z funkcją Stop&Go, automatycznego asystenta ograniczenia prędkości, funkcję monitorowania trasy i wykrywanie sygnalizacji świetlnej.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały netcarshow

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share