BMW M GmbH potwierdza nadejście BMW M5 Touring

BMW M5 Touring
BMW M5 Touring obecnie poddawane intensywnym testom. Zdjęcie: materiały prasowe producenta

BMW M5 Sedan siódmej generacji jest obecnie poddawane intensywnym testom. BMW M GmbH będzie kontynuować swoją ofensywę produktową w 2024 roku i potwierdza rozszerzenie gamy modeli o wersję BMW M5 Touring, nowego, wysokowydajnego modelu.

Prototypy są starannie zamaskowane, ale nie mogą ukryć swojego charakteru jako samochody sportowe. Następna generacja BMW M5 jest obecnie w praktycznej fazie rozwoju. Nowy, luksusowy sedan o wysokich osiągach od BMW M GmbH jest obecnie poddawany testom na drogach publicznych, terenach testowych BMW Group i torach wyścigowych na całym świecie.

Dodatkowo, w 2024 roku fani marki BMW M mogą spodziewać się kolejnego efektu ofensywy produktowej. BMW M GmbH oficjalnie potwierdza, że wraz z nową edycją BMW M5, będzie również dostępna wersja Touring. Wersja idealnie połączonych typowych osiągów M, bezkompromisowego komfortu na długich trasach i imponującej przestrzeni w klasie luksusowych samochodów premium, przeżyje swoje odrodzenie.

Sprawdź również: Nowe BMW serii 5 już po premierze

Podobnie jak przyszła BMW M5 Sedan, wersja Touring będzie również wyposażona w zupełnie nowy, częściowo zelektryfikowany układ napędowy. Charakterystyczne dla pakietu “M” cechy mocy i precyzyjnie dopracowane układy jezdne, dzięki innowacyjnym systemom, zapewnią niespotykaną dynamikę jazdy i zwinność w tej klasie pojazdów. BMW M GmbH konsekwentnie podąża ścieżką elektryfikacji.

Wkrótce rozpoczną się testy pierwszych prototypów nowego BMW M5 Touring w ruchu miejskim, jak również na drogach poza miastem i autostradach w okolicach Monachium oraz w siedzibie BMW M GmbH w Garching. W nowym BMW M5 Touring zostaną również przetestowane zintegrowane systemy układu napędowego i jezdnego, między innymi na legendarnym torze Nürburgring, aby zapewnić idealne połączenie sportowych osiągów na torze wyścigowym oraz najwyższego komfortu podczas codziennej jazdy i długich podróży.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share