Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

BMW M2 CS 2024 na zdjęciach szpiegowskich

Obecnie można odnieść wrażenie, że przed wielką falą elektryfikacji należy wprowadzić do sprzedaży jak najwięcej ulubionych przez fanów modeli. Jak podają dziennikarze z Motor1, po powrocie kultowego 3.0 CSL, M4 CSL, ostatnio zaprezentowanego nowego M3 CS –  teraz jest jasne, że pojawi się także następca BMW M2 CS.

Zwykła wersja drugiej generacji M2 (o kodzie G87) została zaprezentowana w październiku zeszłego roku i trafiła na rynek przed miesiącem. Jednak w przypadku samochodów sportowych zawsze musi być coś jeszcze lepszego, dlatego BMW już testuje bardziej gorącą wersję M2, o czym świadczą te zdjęcia w pełni zamaskowanego prototypu.

Chociaż nie można tego nazwać pewniakiem, wydaje się dość prawdopodobne, że jest to wersja M2 CS. Jest to szczególnie widoczne w obszarze tylnym, gdzie testowy samochód wyposażony jest w zintegrowane, podniesione skrzydło na tylnej klapie. Ten element był ostatnio widoczny we wszystkich wariantach CS. Ponadto, ten spoiler nie jest obecnie częścią M Performance Parts, które są już dostępne w licznych wersjach dla M2.

W tych częściach można znaleźć między innymi stałe skrzydło tylnie oraz mały spoiler na dachu, ale ten spoiler na tylnej klapie bardziej przypomina ten z M4 CSL. Z kolei w przypadku M4 CSL nie jest on dostępny z manualną skrzynią biegów, a w kręgach plotek krąży informacja, że może to być również prawda w stosunku do M2 CS.

To zależy prawdopodobnie od wersji silnika S58 o pojemności trzech litrów z dwoma turbodoładowaniami, który ma być w nim zastosowany. Nie jest wykluczone, że będzie on dostępny z manualną skrzynią biegów, po prostu dlatego, że udział samochodów z taką skrzynią biegów w przypadku poprzedniej generacji wyniósł imponujące 50 procent.

Według spekulacji, M2 CS może osiągać moc ponad 500KM. Zwykły M2 ma teraz już 460 koni mechanicznych. Można przypuszczać, że ponownie zostanie wprowadzony na rynek w ograniczonej ilości. Na przykład, poprzedni M2 CS w generacji F87 został wyprodukowany w liczbie 2200 sztuk.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały Motor1

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share