BMW Serii 1 już w 2024 roku

Przygotowana jest nowa BMW Serii 1, będącej podstawowym modelem bawarskiej marki, która ma zostać przedstawiona pod koniec 2023 roku lub na początku 2024 roku. Trzecia generacja tego samochodu została po raz pierwszy zaproponowana z napędem na przednie koła, co spotkało się z niezadowoleniem niektórych osób przyzwyczajonych do napędu na tylne koła.

Po modernizacji, samochód będzie z powodzeniem oferowany do 2028 roku. Następnie producent zdecyduje czy model ten zostanie zastąpiony innym modelem, czy też będzie elektryczny, lub czy to będzie ostatnia generacja tego samochodu.

Pod względem wyglądu, nowa BMW Serii 1 ulegnie pewnym zmianom, choć nie rewolucyjnym. Zobaczymy nowy zderzak i przeprojektowaną przednią atrapę chłodnicy. Drobiazgowe poprawki zostaną wprowadzone także w reflektorach przednich i tylnych.

Wnętrze zostanie poddane większym zmianom, gdzie może zadebiutować nowy zakrzywiony ekran, wprowadzony wcześniej w BMW Serii 2 Active Tourer. Będzie on obejmował zarówno zestaw wskaźników, jak i obszar dedykowany systemowi infotainment.

Nie przewiduje się większych zmian w zakresie jednostek napędowych. Nowa BMW Serii 1 nadal będzie oferowana z silnikami spalinowymi, zarówno benzynowymi, jak i wysokoprężnymi. Możliwe są także wersje z technologią mild hybrid. Ponadto, może zadebiutować wariant hybrydowy typu plug-in o zasięgu elektrycznym wynoszącym około 70-75 kilometrów. Istnieje również prawdopodobieństwo podniesienia mocy wersji M135i, najbardziej zaawansowanej wersji modelu. Aktualne 306KM może wzrosnąć do około 320-330KM dzięki niewielkiemu wsparciu elektrycznemu, choć ta informacja nie została jeszcze potwierdzona.

Samochód ma pojawić się w salonach do połowy przyszłego roku.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share