BYD wprowadza nowe modele do Europy

BYD

BYD, wiodący na globalnym rynku producent pojazdów zasilanych energią elektryczną (NEV) oraz akumulatorów, koncentruje się na uczynieniu atrakcyjnej, zaawansowanej technologicznie i inteligentnej jazdy elektrycznej bardziej dostępną cenowo i powszechną dla kierowców w Europie.

Po wprowadzeniu na europejski rynek trzech pełnolektrycznych pojazdów – BYD Atto 3 (SUV klasy C), BYD Han (sedan klasy E) i BYD Tang (SUV klasy E), BYD Dolphin i BYD Seal stanowią kolejną odsłonę pełnolektrycznych pojazdów dostępnych na europejskim rynku. BYD Dolphin to praktyczny i wszechstronny hatchback klasy C, cechujący się wysoką użytecznością, efektywnością, dostępnością oraz zadowalającym zasięgiem. BYD Seal to stylowy, sportowy i dynamiczny sedan klasy D, wyposażony w zaawansowane technologie.

BYD Dolphin i BYD Seal reprezentują pierwsze modele europejskie z serii Ocean, które wykorzystują koncepcję “Ocean Aesthetics”. Oba nowe pojazdy elektryczne są oparte na najnowszej platformie BYD e-Platform 3.0. BYD Dolphin, z napędem na przednie koła, wyposażony jest w 60-kilowatowy akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy BYD Blade. Z kolei BYD Seal oferuje akumulator o pojemności 82kWh, napędzający tylne koła oraz opcję napędu na wszystkie koła.

Premiera BYD Dolphin w Europie planowana jest na czerwiec 2023 roku. Ten praktyczny i atrakcyjny hatchback klasy C posiada imponujący łączny zasięg WLTP wynoszący 427 kilometrów.

BYD Seal będzie dostępny w europejskich salonach BYD od września. Sportowy sedan klasy D będzie oferowany z akumulatorem o pojemności 82kWh, zapewniającym zasięg WLTP wynoszący 520km w wersji z napędem na wszystkie koła oraz 570 kilometrów w przypadku napędu na tylne koła.

BYD Seal to zaawansowany technologicznie sportowy pojazd, który jednakże posiada praktyczne cechy. Z kolei BYD Dolphin, będąc centralnym modelem w segmencie C, oferuje praktyczne i dostępne rozwiązanie w pełni elektrycznego pojazdu dla klientów w Europie.

Dzięki wprowadzeniu do oferty modelu BYD Atto 3, SUV-a klasy C, sedanu klasy E BYD Han oraz SUV-a klasy E BYD Tang, BYD oferuje teraz pięć atrakcyjnych, w pełni elektrycznych pojazdów dla klientów w Europie, pokrywając różne segmenty rynku i przedziały cenowe.

BYD jest prawdziwym pionierem w dziedzinie czystej energii i ma ambitne cele na przyszłość. To idealnie wpisuje się w cele związane z mobilnością partnerów motoryzacyjnych w Europie. Obecnie produkty BYD są dostępne na kilku europejskich rynkach, takich jak Norwegia, Szwecja, Dania, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Holandia, Belgia, Austria i Hiszpania, a wkrótce pojawią się na kolejnych rynkach.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share