Całkowicie elektryczny BMW i5 Touring

BMW może mieć w swoim portfolio dużą liczbę crossoverów i SUV-ów, ale to nie znaczy, że firma chce zrezygnować ze starego dobrego kombi. W 2022 roku gama została jeszcze poszerzona wraz z wprowadzeniem pierwszego M3 Touring. Oczekuje się, że do 2025 roku Bawarczycy poszerzą swoją ofertę o dwa modele oparte na następnej generacji serii 5 Touring – w pełni elektryczny i5 i potężny M5.

W międzyczasie eksperci z Motor.es zaprojektowali serię 5 Touring na podstawie najnowszych prototypowych zdjęć. BMW nie zrobi żadnych dużych zmian w stylistyce zewnętrznej, ponieważ wskazuje na to nie zbyt duża atrapa chłodnicy lub oddzielenie świateł do jazdy dziennej i reflektorów.
Ogólna konstrukcja nadwozia również nie jest wyimaginowana, w końcu seria 5 jest ważnym pojazdem w branży flotowej. Chociaż stworzone cyfrowo zdjęcie pokazuje M550i xDrive, następna generacja serii 5 może nie być już dostępna z V8. Krąży plotka, że tylko flagowy M5 dostanie V8, co oznaczałoby koniec M550i. Logika mówi nam, że wersja M Performance będzie nadal oferowana, chociaż może to być hybryda plug-in, która odzwierciedla większe M760e z sześciocylindrowym silnikiem.

Wnętrze zostanie znacznie zmienione dzięki przejściu na system informacyjno-rozrywkowy iDrive 9 z 12,3-calowym wyświetlaczem zegarów i 14,9-calowym systemem informacyjno-rozrywkowym, który mieści się w lekko zakrzywionej szklanej obudowie. Ten ostatni przejmie konwencjonalne sterowanie klimatyzacją, aby uprościć konsolę środkową, tak jak po liftingu serii 3 i najnowszej serii 7.

BMW potwierdziło, że produkcja nowej seria 5 Sedan (G60) zostanie uruchomiona pod koniec 2023 roku wraz z serią i5. Są duże szanse, że 5 Series Touring pojawi się pod koniec roku lub na początku 2024 roku wraz ze swoim elektrycznym bratem. Mówi się, że sedan M5 (G90) i M5 Touring (G91) zostaną wprowadzone na rynek w przyszłym roku.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

Premiera Lexus LM

Lexus LM to pierwszy model marki w Europie, który łączy komfort ekskluzywnej limuzyny z nadwoziem przestronnego minivana. Samochód…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share