Citroen C3.  Zupełnie nowy model w 2024 roku

citroen c3 2024

Citroen, znany francuski producent samochodów, z dumą prezentuje swój najnowszy pomysł – nową generację Citroen C3, która ma zadebiutować na rynku na początku 2024 roku. Zatem, zapraszamy do świata informacji motoryzacyjnych, w którym innowacja spotyka się z elegancją.

Citroen C3 – Elektryzująca Nowość

Najważniejszą nowością jest z pewnością elektryczna wersja Citroena e-C3, która ma kosztować mniej niż 25 000 euro. Citroen po raz pierwszy wprowadza taką wersję dla modelu C3. Wygląd nowego modelu sugeruje, że będzie on nawiązywał do koncepcji Oli, która została zaprezentowana we wrześniu 2022 roku.

Czytaj także: Nowy Citroen e-C3 ma trafić do Europy

Innowacyjny wygląd

Nowy Citroen C3 ma oferować osobisty i kanciasty wygląd, który przypomina wspomniany koncept Oli. Najprawdopodobniej, wnętrze również będzie inspirowane tym konceptem, chociaż możemy się spodziewać bardziej konwencjonalnych rozwiązań, wszystko po to by utrzymać cenę na jak najniższym poziomie.

Mini SUV w nowym wydaniu

Citroen C3 może odejść od tradycji w której oferuje ten model jako mały miejski samochód i zmienić się w konstrukcję mini-SUVa. Francuski producent wprowadził już taki model o tej samej nazwie na rynek, który jest sprzedawany w Indiach i Ameryce Południowej.

Cena i Wersje

Według założeń, cena nowego Citroedn C3 ma zaczynać się od mniej niż 25 000 euro. Prawdopodobnie odnosi się to do wersji elektrycznej, ponieważ zwykłe wersje benzynowe mają kosztować między 18 000 a 20 000 euro.

Sprawdź również: Citroen e-C4 i e-C4 X z nowym napędem elektrycznym

Silniki i Zasięg

Układy napędowe mają być współdzielone z innymi modelami grupy Stellantis, takimi jak Peugeot 208 i DS 3. Możemy się zatem spodziewać, że znajdzie się w nim miejsce dla silnika 1.2 PureTech Mildhybrid o mocy 100 i 130 KM oraz zwykłe wersje PureTech z mocą 75 i 100 KM. Napęd elektryczny mógłby być zapożyczony z modelu Peugeot e-208 lub Jeep Avenger. Generuje on moc 156 KM, a samochód na jednym ładowaniu jest wstanie przejechać ok 400 kilometrów.

Podsumowanie

Nowy Citroen C3 może być prawdziwym przełomem w dziedzinie mobilności elektrycznej. Z innowacyjnym wyglądem, atrakcyjną ceną i imponującym zasięgiem, model ten może zrewolucjonizować rynek. Czy tak się stanie? Na odpowiedź musimy poczekać na oficjalną premierę.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło zdjęć: materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

Mini Cooper SE Cabrio

Po pozytywnym odzewaniu wyjątkowego egzemplarza zaprezentowanego latem 2022 roku, MINI kontynuuje teraz małą serię w pełni elektrycznego MINI…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share