Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Citroen C4 X już w polskich salonach

Citroen C4 X i e-C4 X z napędem elektrycznym to elegancki pojazd o wyjątkowej koncepcji, dedykowany dla klientów, którzy poszukują interesującej alternatywy dla kompaktowych sedanów i SUV-ów. Stylistyka Citroëna e-C4 X i C4 X nawiązuje do większego modelu – Citroëna C5 X. Projekt samochodu łamie tradycyjne definicje nadwozia i oferuje klientom innowacyjną alternatywę, łącząc elegancką sylwetkę fastbacka z nowoczesnym wyglądem SUV-a oraz ponadczasowym wyrafinowaniem i przestronnym wnętrzem sedana. Nowe modele z długością nadwozia 4,6 m idealnie wpisują się w gamę marki pomiędzy hatchbackiem C4 o długości 4,36 m a Citroenem C5 X, który ma długość 4,8 m. Rozstaw osi 2,67 m jest taki sam jak w hatchbacku C4. Obie wersje są opracowane na platformie CMP.

Nowe Citroëny ë-C4 X i C4 X posiadają system informacyjno-rozrywkowy nowej generacji, który po raz pierwszy pojawił się w Citroënie C5 X. Składa się on z m.in. ekranu HD 10”, który można w pełni spersonalizować. Dla zapewnienia większego komfortu i bezpieczeństwa dostępny jest także pakiet Citroën Connect, który uzupełnia funkcjonalności systemu My Citroën Drive Plus.

Osoby korzystające z Citroëna e-C4 X i C4 X mogą liczyć na niezwykle wygodne podróżowanie w spokojnych warunkach, które zapewnią im poczucie bezpieczeństwa. Dzięki programowi Citroën Advanced Comfort, podróżowanie samochodem stanie się jeszcze bardziej komfortowe, zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Obejmuje on wszystkie aspekty jazdy, w tym komfort prowadzenia, ułatwienia w dostępie do wnętrza i schowków, a także prosty i intuicyjny dostęp do zaawansowanych technologii i funkcji samochodu.

Citroën ë-C4 X posiada silnik elektryczny o mocy 100 kW (136 KM). Zasięg ë-C4 X w trybie WLTP wynosi do 360 km. Dodatkowo, oferuje możliwość szybkiego ładowania akumulatora i zwiększenia zasięgu o 100 km w ciągu 10 minut dzięki ładowarce 100 kW DC.

Citroëny e-C4 X i C4 X są już dostępne w polskich salonach marki. Jest to świetna okazja, aby na żywo przekonać się o eleganckiej i innowacyjnej sylwetce tego modelu, a także zobaczyć wnętrze i docenić poziom komfortu charakterystyczny dla Citroëna. Osoby zainteresowane jazdą testową nowego modelu mogą już umówić się u dealerów marki.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share