Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Citroen C5 X – wyjątkowy model Francuzów

Citroen C5 X jest dumny jako największy i najbardziej luksusowy samochód produkowany przez firmę. Model C5 X to nietuzinkowe połączenie eleganckiego sedana, praktycznego dynamicznego auta w stylu kombi i podwyższonej nadwozia typu SUV. Samochód jest dostępny zarówno z napędem hybrydowym plug-in lub z silnikiem benzynowym. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Dzięki dużej klapie bagażnika i niskiemu progowi dostęp do bagażnika jest bardzo łatwy.
Wysoko poprowadzona linia szyb z przetłoczeniami nad tylnymi nadkolami, dosyć długa maska nadają samochodowi wyrazisty, unikalny wygląd.
Dach zakończony jest spojlerem unoszącym się w powietrzu. Drugi spojler pod szybą klapy samochodu zwiększa siłę docisku i daje większą stabilność podczas hamowania.
Dzięki zastosowaniu dużych kół i większemu prześwitowi nadwozie C5 X jest wyższe w porównaniu do tradycyjnych sedanów. Lepszą widoczność kierowcy zapewnia wyższa pozycja za kierownicą.
Oryginalną sylwetkę Nowego Citroena podkreślają reflektory, które w każdej wersji modelu wykorzystują technologię LED.

Bardzo wygodne i komfortowe wnętrze możemy skonfigurować według własnego gustu.
W standardzie wykończenie obejmuje siedzenia pokryte szarą tkaniną z motywem szewronów. Oprócz tego możemy wybrać wykończenie materiałów z pośród pięciu innych wersji. Zastosowane materiały i dbałość o detale stanowią pełną harmonię.

Wszystkie wersje nowego Citroena C5 X wyposażone są w technologię zawieszenia Citroen Advanced Comfort. Rozwiązanie to radzi sobie bardzo dobrze z różnymi nierównościami czy dziurami na drogach.

Samochód wyposażony jest w silniki benzynowe o pojemności 1.2 zapewniający 130KM, lub silnik 1.6 o mocy 180KM. Są one połączone z automatyczną skrzynię biegów EAT8. Dodatkowo samochód możemy zamówić w wersji PLUG-IN HYBRID o mocy 225KM i maksymalnym momencie obrotowym 360Nm. Zapewnia on więcej niż wystarczające osiągi i niesamowitą frajdę z jazdy.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share