Cupra Ateca z nowymi silnikami w ofercie

Cupra Ateca
Cupra Ateca z nowymi silnikami w ofercie Zdjęcie: materiały prasowe producenta

Kiedy Cupra w 2015 roku rozpoczęła swoją działalność jako niezależna marka i sportowe odgałęzienie Seata, pierwszym modelem, który został w pełni “cupraizowany”, była Cupra Ateca. W 2021 roku przyszedł czas na facelifting tego modelu. Jednak przez wszystkie lata nie zmienił się jego silnik pod maską. Teraz to się zmieni: hiszpańska marka rozszerza ofertę silników i wyposażenia dla Cupra Ateca.

Sprawdź również: Cupra Leon – samochód ze sportowym charakterem

Dotychczas jedynym napędem dostępnym pod maską tego kompaktowego SUV-a w Cuprze był silnik 2.0 TSI o mocy 300KM, momentu obrotowego 400Nm, napędzie na cztery koła i skrzyni automatycznej 7-DCT. Teraz skończono wyłącznie ze sportowym charakterem i wprowadzono dodatkowo jednostkę napędową 1.5 TSI o mocy 150KM oraz jednostkę 2.0 TSI o mocy 190KM. Obie nowe wersje napędowe są również skomplikowane z 7-biegową skrzynią automatyczną DSG. Silnik o mocy 190KM jest dodatkowo wyposażony w napęd 4Drive. Mniejsza jednostka musi się zadowolić napędem na przednie koła.

” Cupra Ateca stanowił ważne fundamenty dla rozwoju marki, a teraz skupiamy się na dalszym rozwoju tego pojazdu, aby zoptymalizować jego ofertę i zaspokoić potrzeby naszych klientów” – mówi Kai Vogler, członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu w Cupra. “Dzięki nowej gamie silników chcemy zwiększyć sprzedaż Cupra Ateca, podobnie jak to już zrobiliśmy w przypadku Cupra Leon”.

Charakterystyczny styl marki jest kontynuowany zarówno w wyglądzie zewnętrznym, jak i we wnętrzu oraz opcjach wyposażenia. Dzięki temu, klienci otrzymają jeszcze więcej możliwości wyboru interesujących ich funkcji. W przypadku wyglądu zewnętrznego Cupry Ateca, szczególnie rzuca się w oczy zmodernizowany dyfuzor tylny, podkreślający sportowy charakter pojazdu. Specyficzne dla marki Cupra wstawki drzwiowe i miedziane przeszycia dodają wyrazu całemu wyglądowi. Wnętrze również odzwierciedla sportowy charakter pojazdu, z ergonomicznymi fotelami i kierownicą.

Czytaj także: Cupra Formentor z pakietem Copper+

Nowa oferta silnikowa i wyposażeniowa będzie dostępna do zamówienia od lipca 2023 roku. Producent nie podał jeszcze informacji o cenach Atecy.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały Motor1

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share