Czy będzie nowy Peugeot 1008?

Pomysł na małego SUV-a w domu Peugeota pojawiał się w ostatnich latach kilkakrotnie i zawsze był odrzucany lub niepotwierdzany.  Jednak biorąc pod uwagę możliwość jeszcze większej dostępności wspólnych platform z różnymi markami, model Peugeot 1008, bardzo chwalony w ciągu ostatnich pięciu lat, wraca do mody.

Pojawienie się Jeepa Avengera i przyszłe wprowadzenie na rynek kuzynów (o wspólnej koncepcji) Fiata 600 i małego SUV-a Alfa Romeo, może również skłonić Peugeota do wprowadzenia równoważnego modelu samochodu. Segment crossoverów segmentu B gwałtownie się rozwija, ponieważ jest atrakcyjny i modny. Wprowadzenie na rynek samochodów z podniesionym nadwoziem umożliwia również narodziny modeli elektrycznych, w których możliwe jest osiągnięcie przystępnego zasięgu właśnie poprzez wykorzystanie większej przestrzeni w podłodze do umieszczenia akumulatorów.

Nowy Peugeot 1008 nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony. Model byłby umieszczony poniżej 2008 pod względem wielkości, ceny, mocy i wyposażenia. Peugeot 1008 może pojawić się w 2024 roku.
Samochód mógłby się pojawić z silnikami 1.2 PureTech mild hybrid o mocy od 90 do 135 KM. Jeśli ten model zostanie faktycznie wprowadzony na rynek, powinien być również dostępny z elektrycznym silnikiem o mocy 155KM i baterią 52kWh z zasięgiem około 400 kilometrów.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały autoo

Sprawdź także
Czytaj więcej

Toyota Corolla Touring Sports

Nowa Toyota Corolla dzięki świeżej stylistyce, wprowadzeniu hybrydowej technologii elektrycznej piątej generacji, kompleksowo ulepszonemu cyfrowemu doświadczeniu użytkownika oraz…
Czytaj więcej

Kia Xceed 2023

Jako jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie samochodów w swojej klasie, nowy Kia XCeed jest flagowym modelem Kia dzięki…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share