Czy będzie nowy Peugeot 1008?

Pomysł na małego SUV-a w domu Peugeota pojawiał się w ostatnich latach kilkakrotnie i zawsze był odrzucany lub niepotwierdzany.  Jednak biorąc pod uwagę możliwość jeszcze większej dostępności wspólnych platform z różnymi markami, model Peugeot 1008, bardzo chwalony w ciągu ostatnich pięciu lat, wraca do mody.

Pojawienie się Jeepa Avengera i przyszłe wprowadzenie na rynek kuzynów (o wspólnej koncepcji) Fiata 600 i małego SUV-a Alfa Romeo, może również skłonić Peugeota do wprowadzenia równoważnego modelu samochodu. Segment crossoverów segmentu B gwałtownie się rozwija, ponieważ jest atrakcyjny i modny. Wprowadzenie na rynek samochodów z podniesionym nadwoziem umożliwia również narodziny modeli elektrycznych, w których możliwe jest osiągnięcie przystępnego zasięgu właśnie poprzez wykorzystanie większej przestrzeni w podłodze do umieszczenia akumulatorów.

Nowy Peugeot 1008 nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony. Model byłby umieszczony poniżej 2008 pod względem wielkości, ceny, mocy i wyposażenia. Peugeot 1008 może pojawić się w 2024 roku.
Samochód mógłby się pojawić z silnikami 1.2 PureTech mild hybrid o mocy od 90 do 135 KM. Jeśli ten model zostanie faktycznie wprowadzony na rynek, powinien być również dostępny z elektrycznym silnikiem o mocy 155KM i baterią 52kWh z zasięgiem około 400 kilometrów.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały autoo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni

Mercedes-Benz EQE elektryzuje rynek limuzyn

Następny

Renault Megane E-Tech Iconic w topowej wersji

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share