Dacia wprowadzi nowe modele na rynek

Dacia Bigster 2025

Jak wynika z informacji, Dacia chce wprowadzić na rynek pięć nowych modeli w przeciągu kilku kolejnych lat. Nowe modele mają pomóc w zwiększeniu sprzedaży samochodów marki Dacia, a co za tym idzie wzmocnić pozycję rumuńskiego producenta na światowym rynku motoryzacyjnym. Samochody Dacia sprzedają się bardzo dobrze dzięki coraz lepszej jakości stosowanych materiałów do produkcji swoich samochodów, ale przede wszystkim dzięki niższej, atrakcyjnej cenie w porównaniu do konkurencji.

Pięć nowych modeli ma pojawić się do 2027 roku, a mają być nimi:

  • Dacia Duster

To już kolejna edycja popularnego SUVa, której premiera zbliża się coraz szybciej. Ma ona zostać zaprezentowana jeszcze w tym roku, a w salonach samochodowych nowa Dacia Duster ma pojawić się w 2024 roku. Patrząc na poprzednie wersje tego modelu, zapowiada się kolejny wielki przebój ze względu na całkiem nową stylistykę i wnętrze. Dacia chcę utrzymać zaoferować przy tym wiele nowych funkcji, ale zachować stosunkowo niską cenę.

  • Dacia Bigster

To większy brat Dacii Duster. Długo wyczekiwany 7-osobowy SUV klasy C, który ma być pozycjonowany najwyżej w ofercie marki Dacia. Jego wygląd został zaprezentowany już jakiś czas temu i został ciepło przyjęty przez rynek motoryzacyjny. Miejmy nadzieję, że wersja produkcyjna nie zmieni się znacząco do zaprezentowanego samochodu. Ma on zawierać nowe funkcje i rozwiązania ułatwiające życie podróżującym. Nowy Bigster ma zostać oficjalnie zaprezentowany pod koniec 2024 roku, a do sprzedaży ma trafić na początku 2025 roku.

  • Dacia C-Neo

Samochód kompaktowy klasy C, który ma zastąpić przestarzały już model Dacii Logan. Póki co, nie ma informacji na temat tego modelu. Być może będzie on w stylu stepway, czyli będzie miał delikatnie podwyższone nadwozie z większym prześwitem pod podłogą.

  • Dacia Stepway

Tak może nazywać się nowy model Dacii, zastępujący obecne Sandero Stepway. Ma on wypełnić lukę między modelem Sandero a nowym Dusterem, który będzie nieco większy niż obecna generacja. Nowy model ma być większy od obecnej Dacii Sandero Stepway, a jego wygląd miałby się opierać na kształtach trzeciej generacji Dacii Duster. Rozwiązanie to mogło by pomóc w rozwijaniu się sprzedaży zwykłego Sandero.

  • Dacia Spring II

Za kilka lat przyjdzie czas na wprowadzenie nowej generacji Dacii Spring. Obecna dość uboga wersja tego samochodu, zostanie porzucona na rzecz nowego modelu. Nowy wygląd, zupełnie nowe wnętrze, które może bazować na nowo wprowadzanych modelach, większe wymiary i zastosowanie mocniejszy silnik ma zwiększyć popyt na ten samochód. Utrzymując przy tym odpowiednio niską cenę, z pewnością może się to udać.

Wszystkie modele oprócz elektrycznej Dacii Spring, mają być dostępne silnikami benzynowymi, wersjami z LPG oraz napędem hybrydowym. Niestety nie zobaczymy już wersji z silnikami diesla.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share