Elektryczne Volkswageny “wyprzedane” w 2022r

Niemiecki producent samochodów Volkswagen “wyprzedał się” z pojazdów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych i Europie, co oznacza, że nowi klienci będą musieli poczekać na nie do 2023 roku. Dyrektor generalny Grupy VW Herbert Diess powiedział Financial Times, że marki firmy – w tym Volkswagen, Porsche, Skoda i Audi – mają zaległości w wysokości 300 000 zamówień na pojazdy elektryczne w samej Europie Zachodniej. “Mamy bardzo dużo zamówionych i… przyjmowanych zamówień na pojazdy elektryczne” – powiedział Diess w rozmowie z “FT”. “Zasadniczo jesteśmy wyprzedani na pojazdy elektryczne w Europie i Stanach Zjednoczonych” – dodał.

Volkswagen dostarczył  99 000 pojazdów elektrycznych na całym świecie w pierwszym kwartale 2022 roku, wynika z raportu Financial Times. Ujawnienie, że VW wyprzedał pojazdy elektryczne, wynika z danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ACEA), które pokazały, że pojazdy elektryczne z akumulatorami prawie podwoiły swój udział w rynku w regionie w pierwszym kwartale 2022 r.
Akumulatorowe pojazdy elektryczne stanowiły 10 procent całkowitej sprzedaży samochodów osobowych w UE w okresie od stycznia do marca 2022 roku, podczas gdy hybrydowe samochody typu plug-in stanowiły 8,9 procent.
W sumie w pierwszych trzech miesiącach 2022 roku w całej UE sprzedano 224 145 szt. BEV, w porównaniu z 146 125 szt. w tym samym okresie 2021 roku.

Samochody napędzane benzyną i olejem napędowym straciły udział w rynku, ale nadal stanowiły 52,8 procent rynku UE w omawianym okresie.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share