Elektryczny Jeep Compass w 2025 roku?

Kilka tygodni temu pojawił się dość tajemniczy zwiastun, który wśród entuzjastów Jeepa wywołał wiele spekulacji na temat tego, jaki będzie następny elektryczny model marki Jeep.  Nowy elektryczny Jeep Compass? Po Avengerze oraz ogłoszeniach dotyczących Wranglera Recon i Wagoneera S, Amerykanie wyraźnie planują czwarty w pełni elektryczny model.

Według pierwszych informacji, nowy Jeep miałby być umieszczony w segmencie C. Prawdopodobnie zastąpiłby obecny model Compass. Dzięki wprowadzeniu mniejszego modelu Avenger, hierarchia w portfolio Jeepa uległa pewnym zmianom. Compass i Renegade muszą się bardziej odróżniać od najmniejszego modelu marki i z tego powodu zwiększą swoje rozmiary. Charakterystyczne, bardziej prostokątne kształty obecnych serii modeli mają być jednak kontynuowane w następnych wersjach.

Jest całkiem możliwe, że Compass przekroczy długość 4,50 metra. To powinno przynieść znaczne korzyści w postaci większego bagażnika i więcej miejsca na nogi na tylnej kanapie. Wiele wskazuje na to, że Compass będzie oparty na platformie STLA Medium firmy Stellantis, która ma być zdolna pomieścić silniki elektryczne o mocy od 170 do około 250KM oraz baterie o pojemności od 87 do 104kWh. Wykorzystując taki potencjał układu napędowego, Stellantis obiecuje zasięg około 700 kilometrów.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share