Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Fiat Panda 2024 – czy zobaczymy nowy model?

Zbliża się premiera Fiata 600, która odbędzie się 7 lipca, oraz niedawno zaprezentowanego małego mikroauta Topolino. Jakie będą kolejne nowości marki z Turynu? Czy Będzie to Fiat Panda? Jeśli weźmiemy pod uwagę wiek aktualnej gamy produktów, najstarszym modelem jest obecnie Fiat Panda. Trzecia generacja tego samochodu jest na rynku od 2012 roku i mimo że wciąż sprzedaje się dobrze, oczekuje się, że w ciągu roku zostanie zastąpiona nową generacją. Jest to model, który najbardziej potrzebuje odświeżenia, zwłaszcza jeśli chodzi o technologię i systemy wspomagające jazdę autonomiczną.

W związku z tym, bardzo oczekiwanym modelem, który zadebiutuje w 2024 roku może być właśnie Fiat Panda. Będzie to samochód, który nadal będzie wiódł prym w sprzedaży włoskiego producenta, stawiający na jakość i konkurencyjną cenę w momencie wprowadzenia na rynek.

Nie jest jeszcze pewne, na jakiej platformie zostanie zbudowany nowy Fiat Panda. Możliwe wydaje się jednak, że nowy model będzie oparty na platformie STLA Small. Samochód z pewnością zwiększy swoje rozmiary, osiągając około 390cm. Ten wzrost przyniesie korzyści zarówno pod względem przestronności dla pasażerów, jak i większej pojemności bagażnika.

Wciąż jest wiele niewiadomych dotyczących nowego Fiata Pandy. Nie wiadomo czy samochód będzie dostępny w klasycznej wersji nadwozia, czy też w wersji podwyższonej jak mini crossover, z napędem na wszystkie koła. Tajemnicą jest również sam wygląd nowego modelu. Czy będzie on przypominał koncepcję Centoventi, czy też wejście Fiata do Stellantis spowoduje powstanie nowego modelu z zupełnie nowymi liniami stylistycznymi? Tego jeszcze nie wiemy.

Wygląda na to, że samochód zostanie zaproponowany zarówno w wersji benzynowej mild hybrid, jak i wersji elektrycznej. Jeśli chodzi o wersję spalinową, być może będzie ona oparta na francuskim silniku 1.2 Puretech (tak samo jak w przypadku Fiata 600). Jeśli nie, to będzie kontynuowany rozwój silnika 1.0 z rodziny Firefly.

Jest bardzo prawdopodobne, że wariant elektryczny będzie miał moc około 100KM, a pojemność baterii wyniesie około 45kWh, co pozwoli na osiągnięcie autonomii przynajmniej 380 kilometrów.

Na dzień dzisiejszy pozostaje tylko czekać do 2024 roku, aby dowiedzieć się, jak będzie wyglądał nowy Fiat Panda.

 

źródło zdjęcia: materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share