Fiat Panda to mocny rywal dla Dacii

W Europie, teraz Fiat Panda jest alternatywą cenowo korzystną, w porównaniu do tanich rumuńskich modeli Dacii. Dla kierowców szukających ekonomicznego wyboru, włoski model trzeciej generacji jest doskonałą opcją.

Włosi dokonali znaczącego postępu pod każdym względem. Model, pod względem wzornictwa, jakości, wyposażenia i systemów bezpieczeństwa, przewyższa poprzednie generacje. Co ważne, nie zaowocowało to drastycznym wzrostem ceny.

Dacia Sandero, która jest punktem odniesienia dla włoskiego modelu, nadal cieszy się dużą popularnością w rankingach sprzedaży w całej Europie. Jeśli wykorzysta się wszystkie dostępne rabaty i promocje, można ją nabyć za nieco ponad 55 000 zł. Koszty zakupu samochodu w Polsce bez żadnych rabatów zaczynają się od 70600 zł za wersję podstawową. Fiat Panda ma jednak w standardzie lekki system mikrohybrydyzacji i w końcowym rozrachunku kosztuje mniej niż Sandero.

Za nabycie nowego samochodu oznaczonego jako ekologiczny trzeba zapłacić 65 000 zł. W zamian za to otrzymuje się doskonały miejski pojazd o mocy 70 KM. Fiat Panda zużywa średnio 4,8 litra paliwa w cyklu średnim i posiada bagażnik o pojemności 460 kg. Samochód można wyposażyć, inwestując pieniądze w jeden z czterech pakietów, których ceny wahają się od 1400 do 3500 zł. W ten sposób można uzyskać dokładnie to, czego potrzebuje się na co dzień.

Chociaż Fiat Panda może wydawać się weteranem w porównaniu ze stylem Dacii, to jednak jego wyposażenie i stylistyka sprawiają, że jest to coś więcej niż zwyczajny model. Niska cena i etykieta ekologiczna, która jest standardem, pozwala uniknąć obaw związanych z nadchodzącymi przepisami dotyczącymi emisji. To teraz kluczowy czynnik przy zakupie samochodu.

Kupno nowego modelu w salonie pozwala na uniknięcie problemów związanych z serwisem i gwarancją. Dodatkowo, zakup tego interesującego weterana nie wiąże się z dużymi kosztami związanymi z paliwem. Jazda tym samochodem jest zatem tania i pozwala na jazdę z klasą, personalizując samochód według własnego gustu.

Włosi szykują jednak jeszcze jedną niespodziankę – elektryczną wersję tego modelu. Będzie ona produkowana w Polsce, a na jej zakup będzie można otrzymać rządową zniżkę. Będzie ona stanowić poważną konkurencję dla modelu Dacia Spring.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share