Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Ford Explorer 2024 – elektryczny potwór

Ford zaprezentował nowego, w pełni elektrycznego Explorera – nowy Ford Explorer to odważny pojazd elektryczny, który łączy niemiecką inżynierię z uderzającym amerykańskim stylem.

Zaprojektowany i zbudowany w Niemczech, w pełni elektryczny Ford Explorer oferuje wyjątkowe wrażenia cyfrowe, pomagając kierowcom i pasażerom pozostać w kontakcie i czuć się komfortowo w podróży. Funkcje obejmują powiększony ruchomy ekran dotykowy SYNC Move i w pełni połączony system informacyjno-rozrywkowy z dźwiękiem dostosowanym do wnętrza, integrację aplikacji bezprzewodowej i zaawansowaną technologię wspomagania kierowcy.

Gotowy do przygód design i pojemność około 470 litrów w trybie pięciomiejscowym sprawiają, że najnowszy pojazd elektryczny Forda jest idealny do zwiedzania miasta i nie tylko. 17-litrowa konsola między kierowcą a pasażerem na przednim siedzeniu może pomieścić 15-calowego laptopa, w połączeniu z prywatną szafką i dostępną przestrzenią głośnomówiącą, w pełni elektryczny Explorer Forda wyznacza nowy standard.

Futurystyczna stylistyka nadwozia idzie w parze z ultranowoczesnym wnętrzem z najwyższej jakości materiałami i funkcjami, takimi jak wyprofilowane sportowe fotele i wyrafinowany soundbar bardziej typowy dla rewolucyjnych samochodów koncepcyjnych niż pojazdów rodzinnych. Wszystko to w połączeniu z możliwością szybkiego ładowania od 10 do 80 procent w zaledwie 25 minut i dostępu, do 2024 r., do 500 000 punktów ładowania w całej Europie.

Aerodynamiczny wygląd zewnętrzny oddaje ducha i asertywny styl kultowego amerykańskiego SUV-a Forda w nowej erze elektrycznej, zdefiniowanej również przez odważny projekt “tarczy” zamiast tradycyjnej kratki.

System informacyjno-rozrywkowy SYNC Move Ford Explorer nie tylko zapewnia pasażerom łączność z siecią, ale także jest wyposażony w ruchomy 15-calowy ekran dotykowy, który można płynnie przesuwać w górę i w dół, aby dopasować się do kierowcy, i ukrywa prywatną schowek na kosztowności. Komora na dwa duże smartfony jest standardowo wyposażona w bezprzewodową ładowarkę, a SYNC Move zapewnia bezprzewodową kompatybilność z Android Auto i Apple CarPlay.

Ładowanie może być szybkie i łatwe, zarówno w podróży, jak i w domu. Ford Explorer może pomóc w znalezieniu najdogodniejszych pit stopów na drodze. Ładowanie w domu można zaplanować tak, aby korzystać z tańszej energii elektrycznej, jeśli jest dostępna, oraz aby zapewnić pełny akumulator i wstępnie ogrzaną kabinę do wczesnego uruchomienia.

Ford Explorer, dostępny w wersji z napędem na tylne koła i na wszystkie koła, oferuje szereg funkcji, dzięki którym kierowcy i pasażerowie są tak samo odświeżeni i gotowi do jazdy po dotarciu do celu, jak wtedy, gdy wyruszają w drogę. Nawet powrót do crossovera jest prosty dzięki standardowemu bezkluczykowemu dostępowi i dostępnej klapie bagażnika bez użycia rąk, co oznacza, że właściciele mogą uzyskać dostęp do bagażnika, gdy ich ramiona są wypełnione zestawem sportowym za pomocą prostego ruchu kopnięcia pod tylnym zderzakiem.

Zaawansowane systemy wspomagania kierowcy obejmują, po raz pierwszy w Europie Forda wspomaganą zmianę pasa ruchu, zapewniającą płynną i bezpieczną zmianę pasa ruchu za naciśnięciem kierunkowskazu, oraz Clear Exit Assist, który ostrzega zbliżających się rowerzystów przed otwarciem drzwi w ruchliwych centrach miast.

Dostępny w dwóch ściśle określonych wersjach – Explorer i Explorer Premium – nowy, w pełni elektryczny Ford Explorer można zamawiać od końca 2023 r., a jego cena ma wynosić mniej niż 45 000 euro.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały Netcarshow

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share