Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Ford Kuga Graphite Tech Edition

Ford przedstawił parę dni temu nową wersję przestronnego SUV-a Kuga Graphite Tech Edition, wyróżniającą się nowymi elementami stylistycznymi i bogatym wyposażeniem.

Wraz z nową Kugą Graphite Tech Edition  po raz pierwszy do oferty tego modelu trafi zwracający uwagę wariant kolorystyczny nadwozia Grey Matter. Wersja jest standardowo wyposażona w najbardziej przydatne w SUV-ie zaawansowane systemy wspomagające kierowcę, m.in. podnoszące wygodę automatycznego parkowania w mieście i ułatwiające podążanie za innymi pojazdami na autostradzie.

Wyróżniająca się nowa wersja jest również dostępna z pełną gamą układów napędowych Kugi, w tym Plug-In Hybrid – będącym najlepiej sprzedającym się PHEV w Europie w latach 2021 i 2022 – a także z napędem hybrydowym, wysokoprężnym EcoBlue i wariantami benzynowymi EcoBoost.

Kugę Graphite Tech Edition, produkowaną w zakładach Forda w Walencji w Hiszpanii, można od dziś zamawiać w całej Europie, a pierwsze dostawy do klientów rozpoczną się w czerwcu.

Szary jest modnym lakierem w Europie, gdzie stanowi 27% w liczbie sprzedawanych nowych samochodów, co daje mu pierwsze miejsce w rankingu popularności w regionie w 2022 roku. Lakier Grey Matter, dostępny w gamie Kugi wyłącznie w wersji Kuga Graphite Tech Edition, prezentuje odważny kontrast z wyjątkowymi, 19-calowymi wieloramiennymi felgami aluminiowymi z czarnym błyszczącym wykończeniem.

Nowa wersja standardowo jest wyposażona w pakiet ST-Line, obejmujący duży tylny spojler i czerwone zaciski hamulcowe, a także aluminiowe pedały i listwy ochronne progów – wszystkie te elementy dodają pojazdowi sportowego charakteru. Klienci mogą również zamówić pakiet ST-Line Black, wzmacniający wizualną atrakcyjność za sprawą kilku dodatków: lakierowanego na czarno dachu, czarnych nakładek na lusterka, otworów wentylacyjnych przedniej części nadwozia i tylnego spojlera, a także czarnych, błyszczących 20-calowych felg.

Pakiet funkcji wspomagających kierowcę został zaprojektowany tak, aby uczynić jazdę mniej wymagającą dzięki systemom, które pozwalają na automatyczne podążanie za ruchem na autostradzie, ostrzegają przed pojazdami znajdującymi się w martwym polu widzenia kierowcy, automatycznie dostosowują maksymalną prędkość do znaków drogowych, umożliwiają manewry parkowania bez użycia rąk i wiele innych.

W standardzie jest również pakiet Technology, który ułatwia jazdę dzięki reflektorom adaptacyjnym LED, zmieniającym automatycznie światła drogowe na mijania i ograniczającym oślepianie innych użytkowników drogi oraz dzięki wyświetlaczowi head-up, który sprawia, że kierowca nie musi spuszczać wzroku z drogi, ponieważ informacje takie, jak prędkość pojazdu i instrukcje nawigacyjne znajdują się w jego polu widzenia.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

Nowy Jeep Wrangler 2024

Nowy Jeep Wrangler 2024, najzdolniejszy i najbardziej rozpoznawalny na świecie model amerykańskiej marki, bazuje na swojej legendarnej historii,…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share