Honda Accord 2023 ujawniona

Honda Accord 2023 została zaprezentowana z nowym kierunkiem projektowania. Accord debiutuje na całym świecie, jest to już model 11. generacji!

Sedan otrzymuje zupełnie nowy wzór projektowania, który wręcz “krzyczy” po europejsku ze wszystkich stron, nawet z wnętrza. Honda Accord jest popularnym sedanem na całym świecie, a także bardzo popularnym samochodem premium na rynku indyjskim. Widzieliśmy trzy generacje modelu w Indiach – szóstą, siódmą i ósmą. Był wtedy dość popularny i nadal ma wielu odbiorców na rynku samochodów używanych. W każdym razie wróćmy do modelu nowej generacji. Ma teraz bardzo dojrzały wyląd z minimalistycznym, prostym designem, który wygląda naprawdę elegancko. Jeśli usuniesz znaczek Hondy z przodu i tylnej klapy, niektórzy ludzie mogą pomylić go z Volkswagenem Passatem!


Wnętrze również wygląda na inspirowane niektórymi samochodami, w tym Audi – zwróć uwagę na konstrukcję deski rozdzielczej.  Ma prosty układ kabiny z uporządkowaną konsolą środkową.
Nowy Accord otrzymuje cyfrowy zestaw wskaźników o przekątnej 10,2 cala i 12,3-calowy ekran dotykowy systemu informacyjno-rozrywkowego z bezprzewodowym Apple CarPlay i Android Auto. Niektóre wersje wyposażenia obejmują 8-kierunkowy elektrycznie sterowany fotel kierowcy, podgrzewane i wentylowane przednie fotele, podgrzewane tylne siedzenia, dwustrefowy system klimatyzacji, księżycowy dach, wyświetlacz head-up, bezprzewodową ładowarkę czy 12-głośnikowy system audio Bose.

Nowa Honda Accord 2023 jest napędzana 1,5-litrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym, który ma moc 195KM i momentem obrotowym 260Nm, a także 2,0-litrową hybrydową jednostką benzynową o mocy 207KM i momencie obrotowym 335Nm. Honda wycofała 2,0-litrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem. Niestety, Honda nie wprowadzi nowego Accorda na rynek indyjski.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały autogaleria

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share