Honda Prologue 2024 – nowa jakość marki

Honda Prologue to elektryczny SUV japońskiej marki który ma się pojawić w 2024 roku. Ma być pierwszym z serii pojazdów elektrycznych z akumulatorami i ogniwami paliwowymi, które Honda obiecuje wprowadzić na rynek w ciągu najbliższych kilku lat. Producent planuje zmienić swoją ofertę sprzedażową wyłącznie na samochody elektryczne do roku 2040.

Prolog 2024 to nie jest jednak w całości zaprojektowany samochód przez Hondę. Jego podstawę stanowi platforma EV i akumulatory Ultium które zostały zapożyczone w ramach umowy od firmy General Motors.

Pracę nad własną platformą Hondy trwają i ma być ona wprowadzona wraz z nowymi modelami marki po 2026 roku.

Mimo to wymiary samochodu wskazują, że będzie on dość duży – długość auta to 4 877mm, przy 1 989mm szerokości i 1 643mm wysokości. Rozstaw osi w nowym modelu będzie wynosił 3 094mm.

Zapowiada nam się zatem elektryczny SUV z dużą ilością miejsca w kabinie oraz sporym bagażnikiem, w którym komfortową będzie mogło podróżować 5 pasażerów.

Nowa Honda Prologue będzie oferowała 11-calowy cyfrowy wyświetlacz zestawu wskaźników, a także 11,3-calowy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego.

Mimo, że takie rozmiary ekranów w dzisiejszych czasach nie robią już wrażenia, są one z pewnością powyżej tego, co Honda oferuje w aktualnie sprzedawanych modelach.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta i autogaleria

Sprawdź także
Czytaj więcej

Nowa Cupra Leon 2024

Cupra Leon, więc także Seat Leon zostanie poddany odświeżeniu w połowie cyklu produkcyjnego obecnej wersji. Nastąpi to między…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share