Hyundai Kona 2023: nowe wiadomości

Hyundai przekazuje trochę informacji o swoim SUV-ie Hyundai Kona 2023, który przejdzie łagodnie z segmentu B do segmentu C z ładnym wzrostem rozmiarów. Rok 2023 będzie rokiem odświeżenia Hyundaia Kony, który nastąpi po dość krótkim czasie bycia na rynku. Premiera pierwszej i obecnej generacji miała miejsce w latach 2017-2018 w Europie.

Przede wszystkim jest to jeden z pierwszych wszechstronnych miejskich SUV-ów oferowanych z wszystkimi możliwymi silnikami: wysokoprężnym, benzynowym, hybrydowym i elektrycznym. Wieloraka oferta sprawiła, że siła Hyundaia była w stanie szybko zaspokoić wszystkie potrzeby. Druga generacja Kony nie odstąpi od tej zasady. Hyundai prawdopodobnie będzie preferował hybrydę, a zwłaszcza długo oczekiwaną wersję elektryczną, chociaż mamy nadzieję, że ceny nie będą podążać za światowymi trendami. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę bardziej “high-endowy” zwrot przyjęty przez Konę, która się rozrasta. Dotykowo wyposażona ma być w materiały ogniotrwałe, fizyczne elementów sterujące pod 12,3-calowym ekranem dotykowym, który połączony będzie z cyfrowymi zegarami.

Hyundai zaprezentuje europejską ofertę w marcu. Logicznie rzecz biorąc, wersja hybrydowa będzie pierwszą, która ujrzy światło dzienne we Europie, a następnie elektryczną, która wiele zawdzięcza Kii E-Niro. Należy zatem spodziewać się akumulatora o pojemności nieco poniżej 70 kWh. Nie będzie możliwe zmieszczenie dużej baterii, ponieważ Kona pozostaje kompaktowa: 4,36 metra. Co prawda jest to znacznie więcej niż obecna generacja, ale nie na tyle, aby umieścić ogromną baterię, zwłaszcza, że zostaje ona zintegrowana z podłogą.

Obecnie wprowadzona na rynek w Korei Południowej, Kona korzysta z silnika 1.6 turbo o mocy 197KM i innego wolnossącego 2.0 o mocy nieco ponad 140KM połączonego z bezstopniową skrzynią biegów. Jeśli chodzi o hybrydę na rynek koreański, składa się ona z czterocylindrowego silnika wolnossącego 1.6 związanego z silnikiem elektrycznym o łącznej mocy 141KM i 265Nm momentu obrotowego.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share