Hyundai Kona Electric. Jest już polski cennik 2023

hyundai kona electric 2023

Hyundai Motor Poland z dumą prezentuje nową generację miejskiego SUV-a – Hyundai Kona Electric. Ten innowacyjny model dostępny jest z baterią o pojemności 65 kWh i silnikiem o mocy 218 KM. Oferuje on imponujący zasięg 514 km w cyklu WLTP, a jego cena w polskim cenniku rozpoczyna się od 201 900 zł. Ale to dopiero początek. Hyundai Kona Electric to połączenie zaawansowanych technologii, sportowego designu i komfortu jazdy, które razem tworzą wyjątkowe wrażenia za kierownicą.

Zastosowanie innowacyjnych technologii

Hyundai Kona Electric wyróżnia się na tle konkurencji dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań. Model ten wyposażony jest w dwukierunkową ładowarkę pokładową z funkcją Vehicle-to-Load (V2L), umożliwiającą zasilanie dowolnych urządzeń lub ładowanie sprzętu elektrycznego. Dodatkowo, system e-ASD tworzy wirtualny dźwięk, który sprawia, że jazda pojazdem elektrycznym jest bardziej atrakcyjna dla kierowcy, wytwarzając dźwięk w kabinie w zależności od różnych zmiennych, takich jak prędkość jazdy czy moment obrotowy lub przyspieszenie.

Sprawdź również: Hyundai Bayon 2024. Co Nowego pokaże facelift?

Komfort i wygląd Hyundai Kona Electric

Sportowy charakter tego niedużego SUV-a podkreślają solidne nadkola ze zintegrowanymi przednimi i tylnymi lampami oraz dynamiczne panele boczne z motywem klina. Całkowicie nowa Kona Electric zapewnia przestronniejsze, bardziej wszechstronne wnętrze, zwiększające komfort pasażerów i ułatwiające przewożenie ładunków. W pełni składane siedzenia w drugim rzędzie i większy bagażnik mają sprostać dużym wymaganiom klientów.

Systemy bezpieczeństwa i aktualizacje systemu

Hyundai Kona Electric jest wyposażony w różne zaawansowane systemy wspomagające kierowcę (ADAS), takie jak asystent unikania kolizji czołowych 2 (FCA 2.0) i inteligentny asystent ostrzegania o ograniczeniach prędkości (ISLA). Aktualizacje systemu są teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek dzięki aktualizacjom oprogramowania Over-the-Air (OTA), które pozwala utrzymać najnowsze oprogramowanie samochodu bez zbędnych kosztów.

Nowe wersje, dostępność i gwarancja

Nowa Kona Electric jest objęta 5-letnią gwarancją bez limitu kilometrów, co dodatkowo podnosi jej atrakcyjność dla potencjalnych klientów. Wkrótce do oferty dołączy wariant z baterią 48 kWh i silnikiem 156 KM, a od przyszłego roku do oferty dołączy również usportowiona wersja N Line. Warto zatem czekać, aby mieć wybór odpowiedniej dla siebie wersji samochodu.

Cennik Hyundai Kona Electric

SilnikWersjaSMARTEXECUTIVEPLATINUM
Silnik elektrycznyMoc – 156 KM
Bateria – 48 kWh
Zasięg – 377 km (WLTP)
Już wkrótce
Silnik elektrycznyMoc – 218 KM
Bateria – 65 kWh
Zasięg – 514 km (WLTP)
201 900 zł215 900 zł233 900 zł
Cennik Hyundai Kona Electric

Czytaj także: Hyundai SANTA FE 2024. Zmiany na które czekaliśmy. Premiera

Nowa generacja Hyundai Kona Electric to prawdziwy przełom w świecie elektrycznych SUV-ów. Dzięki połączeniu innowacyjnych technologii, sportowego wyglądu, komfortu i bezpieczeństwa, model ten stanowi idealną propozycję dla tych, którzy szukają nie tylko ekologicznego, ale i wyjątkowego niedużego samochodu idealnie nadającego się do przemieszczania w mieście.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

Toyota Aygo X UNDERCOVER

Toyota Aygo X wprowadziła rewolucję w segmencie najmniejszych samochodów. Producent z tym modelem wprowadził nadwozie typu crossover do…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share