Hyundai Kona Electric

Hyundai Kona ta  miejski crossover SUV segmentu B, który w 2021 roku doczekał się elektryfikacji. Odsłona tego elektrycznego modelu marki Hundai prezentuje pewny siebie wygląd, który odróżnia go od innych samochodów w tej klasie.

Obecna Kona electric zyskała bardziej opływowy, atletyczny wygląd który zapewnia optymalną areodynamikę. Z przodu z pewnością uwagę przyciąga zamknięta osłona chłodnicy łącząca się się z charakterystycznymi światłami LED i wyrazistymi światłami do jazdy dziennej. Z tyłu znajdziemy nowy zderzak i osłonę zderzaka, a charakteru dodają mu lampy LED o nowym, bardziej dynamicznym wyglądzie.

Mimo miejskiego charakteru samochodu, we wnętrzu znajdziemy wystarczającą ilość miejsca. Kona jest dość wszechstronna i pojemna. Dzięki wysokiej jakości materiałów zastosowanych w kabinie jak na tą klasę samochodu, możemy poczuć odrobinę komfortu. Wnętrze może być wykonane w dwóch wersjach kolorystycznych, dobierając do tego skórzane fotele – całość sprawia odrobinę luksusu.

Kona electric dysponuje dwoma różnymi wersjami układu napędowego, co ma wpływ na moc i zasięg. W słabszej wersji mamy do dyspozycji silnik o mocy 136KM wraz z akumulatorem o pojemności 39,2kWh oferującym zasięg do 305 kilometrów, natomiast w mocniejszej mamy do wykorzystania mamy silnik o mocy aż 204KM z akumulatorem o pojemności 64kWh dający nam zasięgiem do 484 kilometrów na jednym ładowaniu.

W samochodzie zastosowano regulowane hamowanie odzyskowe, które pomaga Konie Electric w utrzymaniu prawidłowego stanu naładowania akumulatora. Czas ładowania akumulatora o pojemności 39,2kWh wynosi około 47 minut od 10% do 80% stanu naładowania (SOC) przy użyciu stacji szybkiego ładowania o mocy 100 kW na prąd stały (DC). Producent podaje, że taki sam czas ładowania występuje w przypadku baterii o pojemności 64kWh.

Hyundai KONA Electric to idealne połączenia nowoczesności z praktycznością. Wybierając ten samochód do jazdy po mieście – dostajemy bardzo dobrej jakości auto oferujące przyzwoite osiągi i zasięg.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share