IAA Mobility 2023: Tesla potwierdza swój udział

IAA_2023

IAA Mobility 2023, jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu motoryzacyjnym, zyskuje na znaczeniu dzięki potwierdzeniu udziału Tesli, lidera w dziedzinie samochodów elektrycznych. Informację tę przekazał Automobilwoche.

Tesla planuje zaprezentować swoje innowacyjne pojazdy elektryczne na świeżym powietrzu na Königsplatz w Monachium, co jest znaczącym atutem dla IAA Mobility 2023. Targi, które w 2021 roku przeniosły się z Frankfurtu do Monachium, mają na celu przyciągnięcie większej liczby odwiedzających. Oczekuje się, że zainteresowanie pojazdami Tesli będzie wysokie, choć nie jest jeszcze pewne, czy firma zaoferuje jazdy próbne.

Decyzja Tesli o udziale w IAA Mobility 2023 następuje po tym, jak CEO firmy, Elon Musk, ogłosił na dorocznym spotkaniu w maju, że po raz pierwszy skorzystają z tradycyjnej reklamy. Tesla dołącza do niemieckich producentów samochodów biorących udział w pokazie, wraz z chińskimi markami, takimi jak BYD, marka Hongqi należąca do FAW, Leapmotor, Seres i Dongfeng, które mają na celu zwiększenie swojego zasięgu w Europie.

IAA Mobility 2023 będzie również gościć takie firmy jak Renault i Ford. Z grupy Stellantis, Opel jest obecnie jedyną marką uczestniczącą w wydarzeniu. Tesla, która obchodzi 20-lecie tego lata, przyczyniła się do popularyzacji samochodów elektrycznych, ale podobnie jak inne zachodnie marki, doświadcza presji ze strony chińskich producentów samochodów.

Czytaj również: CHIŃSKIE SAMOCHODY CORAZ CZĘŚCIEJ NA EUROPEJSKICH ULICACH

IAA Mobility 2023 startuje od poniedziałku, 4 września i potrwa do piątku, 8 września. Czy udział Tesli przyniesie oczekiwane rezultaty? Czy może to być początek nowego rozdziału w strategii marketingowej firmy? Czas pokaże. Bez względu na to, co przyniesie przyszłość, jedno jest pewne: Tesla nadal jest na czele zmian w przemyśle motoryzacyjnym, a jej obecność na IAA Mobility 2023 tylko to potwierdza.

Poprzedni
KIA EV9 2023

Kia EV9 Elektryzuje Goodwood Festival of Speed 2023

Następny
Porsche Cayenne 2023

Porsche Cayenne 2023. Nowa Era Luksusu

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share