Jakie wersje Lexusa UX wybierają Polacy?

Lexus UX był drugim najczęściej rejestrowanym samochodem marki w Polsce w 2022 roku. Od stycznia do grudnia pojawiło się 1 677 jego samochodów UX. Co ważne, model jest mocno pozycjonowany w wysoce konkurencyjnym segmencie C-SUV-ów premium. Samochody Lexusa osiągnęły jego udział 12,9%, co uplasowało go na trzecim miejscu wśród samochodów w tej samej klasie. Udowadnia, że Polacy doceniają Lexus  za najwyższą jakość wykonania i oszczędne silniki. Prawie 70% jego pojazdów UX zarejestrowanych w 2022 roku były hybrydami. Z napęd na przednie koła UX 250h ma 2,0-litrowy 4-cylindrowy silnik sprzężony z dwoma silnikami elektrycznymi. Całkowita moc systemu wynosi 184 KM (135 kW), a średnie zużycie wynosi od 5,3 l/100 km. Samochód jest również dostępny z inteligentnym napędem na wszystkie koła E-FOUR, który wykorzystuje dodatkowy silnik elektryczny zamontowany na tylna oś. Samochód jest również dostępny z niezawodnym silnikiem benzynowym o mocy 173 KM (UX 200).

Lexus UX to dobrze wyposażony samochód. Wszystkie wersje zawierają dwustrefową klimatyzację automatyczną, nowy system informacyjno-rozrywkowy z nawigacją w chmurze, inteligentny asystent głosowy Lexus Concierge oraz możliwość zdalnego sterowania wybranymi funkcjami samochodu, oraz ulepszony pakiet bezpieczeństwa. Lexus Safety System + 2.5 jest standardem. Znajdziemy w nim  również system wczesnego reagowania pakietu bezpieczeństwa (PCS) w przypadku niebezpieczeństwa kolizji. Największą popularnością w 2022 roku cieszył się pakiet techno oraz wersja biznesowa F SPORT projekt. Wybrało go 85% kupujących. Wyposażenie biznesowe Techno Package obejmuje podgrzewane przednie fotele i kierownicę, kamerę cofania, automatyczną wycieraczki, reflektory LED z automatycznymi światłami drogowymi, chromowane relingi dachowe i czarne błotniki. Wnętrze jest wyposażone w ładowarkę indukcyjną, elektrycznie sterowaną klapę bagażnika, monitor martwego pola (BSM) i Cross Traffic Alert z funkcją Auto Stop (RCTAB) w celu uniknięcia kolizji podczas ruszania z parkowania prostopadłego. W 2022 roku wersja F SPORT Design+ pojawiła się w cenniku Lexus UX i była dostępne wyłącznie na rynku polskim. Samochód wyposażony jest w duży 12,3-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości z wbudowaną nawigacją, 10-głośnikowy system audio z subwooferem i wzmacniaczem oraz elektryczną regulacją kolumny kierownicy. Ponadto samochód może otrzymać dwukolorowy lakier nadwozia.


Wersja F SPORT design+ z napędem hybrydowym zadebiutuje w 2023 roku. Wersja UX 250h z napędem na przednie koła kosztuje 189 900 zł po odjęciu rabatów, natomiast wersja z inteligentnym napędem na wszystkie koła E-FOUR zaczyna się od 210 900 zł.
Wersja benzynowego UX 200 ma krótki czas oczekiwania na zamówiony samochód. Rabaty i korzyści na zakupy tej wersji sięgają nawet 41 000. zł, a cena auta to 165 900 zł.
Ostatni z UX-ów wyprodukowany w 2022 roku jest nadal dostępny w salonach Lexusa. Benzyna UX 200 Business w wersji (z pakietem techno) zaczyna się od 154 900 zł w tym rabaty, a UX 200 F SPORT Design od 159 900 zł.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share