Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Jeep Avenger z tytułem Europejskiego Samochodu Roku 2023

Grupa 59 dziennikarzy motoryzacyjnych z 23 różnych krajów na całym kontynencie głosowała na swoje ulubione nowe samochody z ostatnich 12 miesięcy. Na finałowej liście znalazły się Jeep Avenger, Volkswagen ID.Buzz, Subaru Solterra/Toyota bZ4X, Renault Austral, Peugeot 408, Kia Niro i Nissan Ariya.

W tym roku wyniki zostały ujawnione w piątek 13 stycznia podczas salonu samochodowego w Brukseli, najstarszej i najbardziej prestiżowej nagrody w Europie. Zwycięzcą Car of the Year 2023 został Jeep Avenger.
W konkursie zdominowanym przez pojazdy elektryczne pierwszy samochód elektryczny Jeepa pozostawił za sobą nawet Volkswagena ID 4 i Nissana Ariya. 57 sędziów przyznało Avengerowi 328 punktów, podczas gdy zajmujący drugie miejsce ID zebrał tylko 241 punktów, a Ariya 211 razem.

Jury złożone z profesjonalnych dziennikarzy motoryzacyjnych z całego kontynentu składa się zwykle z 61-osobowej grupy, ale czterech rosyjskich sędziów – dziennikarzy zostało zmuszonych do opuszczenia tegorocznej imprezy w odpowiedzi na inwazję ich kraju na Ukrainę. Każdy z jurorów ma do rozdysponowania 25 punktów, ale musi podzielić je między co najmniej pięć samochodów i nie przyznać więcej niż 10 punktów jednemu pojazdowi.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share