Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Kia planuje wprowadzić samochód elektryczny typu PBV

Kia planuje pokazać model o roboczej nazwie SW, pierwszy z gamy aut typu PBV, w 2025 roku. Model ten będzie samochodem średniej wielkości i będzie skonstruowany na platformie „eS”, opracowanej na potrzeby aut elektrycznych typu PBV, która umożliwia zastosowanie różnych typów nadwozi.

Model SW został opracowany, aby sprostać różnym wymaganiom, takim jak dostawa produktów różnego rodzaju, zamawianie przejazdów i realizacja współpracy między przedsiębiorstwami (B2B), dzięki doskonałej ładowności i przestronnej skrzyni ładunkowej o wysokości dorosłej osoby.

Po wprowadzeniu na rynek średniej wielkości samochodu typu PBV, Kia planuje rozszerzyć gamę o duże auto typu PBV, które mogłoby być wykorzystywane w logistyce, dostarczaniu świeżej żywności, w transporcie wielomiejscowym na stałych trasach oraz jako mobilne biura i sklepy, a także średniej wielkości zrobotyzowane taksówki oferujące jazdę autonomiczną.

W ubiegłym tygodniu odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę zakładu przeznaczonego do produkcji samochodów elektrycznych typu PBV.

Kia zainwestuje około 1 biliona wonów (blisko 758 milionów dolarów amerykańskich) w przygotowanie terenu o powierzchni ok. 40 tysięcy hektarów. Fabryka rozpocznie seryjną produkcję w drugiej połowie 2025 roku. W pierwszym pełnym roku produkcji w nowym zakładzie powstanie 150 000 samochodów, przy czym możliwe jest zwiększenie jego zdolności produkcyjnej w przyszłości. Będzie ono zależało od sytuacji rynkowej i od popytu.

Nowa fabryka samochodów elektrycznych typu PBV będzie przyjazna dla środowiska. Zostaną w niej wykorzystane innowacyjne technologie produkcji przy jednoczesnej minimalizacji emisji dwutlenku węgla. Zakład będzie również dążyć do osiągnięcia maksymalnej wydajności dzięki zaawansowanym systemom produkcji Hyundai Motor i technologii Kia „E-FOREST” oraz za sprawą cyfrowego systemu produkcji.

Jednym z innowacyjnych procesów produkcyjnych, który ma zostać wdrożony w nowym zakładzie jest tzw. metoda komórkowa, umożliwiająca produkcję samochodów w oparciu o różnorodne wymagania klientów.

Nowy zakład będzie przyjazny człowiekowi poprzez automatyzację ciężkich prac i zadań, które np. wymagają patrzenia w górę, przy jednoczesnym obniżeniu poziomu hałasu.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share