Kia Sorento 2024. Nowy design ujawniony

KIA Sorento 2024

Kia postanowiła zaskoczyć rynek motoryzacyjny i zaprezentowała światu odświeżoną wersję swojego średniej wielkości SUV-a, Kia Sorento 2024. Model ten przeszedł znaczący lifting, choć jest to jedynie jego facelifting w połowie cyklu produkcyjnego. Mimo to, widoczne zmiany są dalekie od błahej kosmetyki.

Czytaj także: Kia EV9 Elektryzuje Goodwood Festival of Speed 2023

Nowości w wyglądzie zewnętrznym

Pierwsze rzuty oka na oficjalne zdjęcia Kia Sorento 2024 ujawniają dramatyczne zmiany w wyglądzie. W porównaniu do obecnego modelu Kia Sorento, najbardziej rzucające się w oczy są nowe światła w kształcie litery T, które są otoczone paskiem świateł do jazdy dziennej, elegancko podkreślającym logo Kia. W nowym Sorento emblemat marki został przeniesiony z osłony chłodnicy na maskę, co dodaje mu nowoczesnego charakteru. Osłona chłodnicy również przeszła metamorfozę, podobnie jak dolny wlot powietrza. Pionowe kurtyny powietrzne są teraz większe, co dodatkowo podkreśla dość surową estetykę pojazdu. Całość dopełnia srebrna osłona podwozia.

Zmiany w wnętrzu Kia Sorento 2024

Wnętrze Kia Sorento 2024 nie zmieniło się znacząco i jest natychmiast rozpoznawalne, ale na desce rozdzielczej wprowadzono pewne zmiany. Na przykład zniknęły solidne pionowe otwory wentylacyjne pośrodku deski, które zostały zastąpione znacznie cieńszymi. Zabieg ten pozwolił na zwiększenie miejsca, w którym umieszczono powiększony ekran dotykowy systemu audio i nawigacji. Południowokoreańska marka unowocześniła też sterowanie klimatyzacją dzięki pozbyciu się przestarzałego ekranu. Jego miejsce zastąpiła przyciskami pojemnościowymi, podobnie jak w modelach EV6 i Sportage. Do nowego modelu dodano również system uwierzytelniania odcisków palców, który przeniesiony z innych modeli Hyundai Motor Group. Do wyboru będziemy mieli również nowe kolory wnętrza: Interstellar Grey, Volcanic S, Brown i Cityscape Green.

Sprawdź również: Nowa Kia Sportage 2023

Podsumowanie

Kia Sorento 2024 to fascynująca mieszanka stylu i innowacji. Biorąc pod uwagę wprowadzone zmiany, można śmiało stwierdzić, że model ten będzie jednym z najbardziej pożądanych SUV-ów na rynku w nadchodzących latach. Czekamy z niecierpliwością na dalsze informacje dotyczące specyfikacji technicznej, które mają zostać ujawnione w połowie sierpnia.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share