Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

KIA Sorento 2024 – pierwsze zdjęcia

Kia prezentuje pierwsze oficjalne zdjęcia nowego Kia Sorento, które zadebiutuje publicznie 3 marca podczas Salonu Samochodowego w Genewie 5-15 marca.

Tworząc nową edycję SUV-a, projektanci postawili sobie za cel zachowanie potężnej, solidnej konstrukcji poprzednich generacji Sorento, przy jednoczesnym eleganckim dopracowaniu wyglądu. Podczas gdy poprzednik był zdominowany przez zaokrąglone kształty, stylowy nowy design charakteryzuje się ostrzejszymi liniami. Do tego dochodzą nowoczesne detale geometryczne i dynamicznie przedłużane proporcje.
Rezultatem jest pewny siebie i dojrzały projekt.

Nowa interpretacja “tygrysiego nosa”, typowej osłony chłodnicy Kia, znacząco przyczynia się do bardziej energicznego wyrazu twarzy Sorento. Jest szerszy i bardziej ekspansywny niż jego poprzednik i organicznie obejmuje reflektory. Charakterystycznym elementem przedniej stylistyki są również nowe światła do jazdy dziennej LED, zintegrowane z reflektorami, które odtwarzają niepowtarzalną linię kadrującą oczy tygrysa.
Czwarta generacja modelu bazuje na nowej platformie. Umożliwiło to innowacje oszczędzające miejsce, które zwiększyły ilość dostępnej przestrzeni we wnętrzu. Ponadto Sorento jest teraz po raz pierwszy oferowane z nowymi napędami hybrydowymi „Smartstream” Kia, dzięki którym jest bardziej ekonomiczny i mocniejszy niż jego poprzednik.

Powstał we współpracy z trzema centrami projektowymi Kia w Korei, Europie i Ameryce Północnej.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały carscoops

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share