Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Koncepcja Suzuki eVX zaprezentowana

Suzuki może nie być nieodłączną częścią dialogu, gdy mówimy o pojazdach elektrycznych. Dobrą rzeczą jest to, że marka wydaje się nadrabiać zaległości w elektryfikacji. Na Auto Expo 2023 Suzuki zaprezentowało swój pierwszy w pełni elektryczny kompaktowy SUV koncepcyjny nazwany Suzuki eVX. Ma 4300mm długości, 1800mm szerokości i 1600mm wysokości, co czyni go odrobinę większym niż Vitara.

Z zewnątrz eVX szczyci się zewnętrznymi elementami stylistycznymi, których nigdy nie widzieliśmy w żadnym Suzuki. Jeśli przyjrzysz się uważnie zdjęciom, zobaczysz smukłe reflektory w kształcie litery V, duży emblemat Suzuki i cyfrowe lusterka zewnętrzne, które wyglądają podobnie do tych montowanych w crossoverze Audi e-Tron. W typowym dla EV stylu przód został uszczelniony, a eVX jeździ na aerodynamicznych kołach.

Chociaż nie mamy żadnych informacji na temat wnętrza, Suzuki obiecuje, że eVX zapewni zasięg wyłącznie elektryczny 550 kilometrów, dzięki akumulatorowi 60kWh umieszczonemu w podłodze.

“Cieszę się, że mogę zaprezentować eVX, nasz pierwszy globalny strategiczny samochód elektryczny. W Grupie Suzuki walka z globalnym ociepleniem jest priorytetem. Promujemy szereg globalnych środków mających na celu zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych” -mówi Toshihiro Suzuki, prezes Suzuki.

Według Suzuki, nadal uważnie bada lokalny rynek, aby sprawdzić, czy projekt eVX jest wykonalny, a informacje o wdrożeniu będą przedstawione od 2025 roku.
Poza tym Suzuki SA twierdzi, że możemy spodziewać się nowej Grand Vitara w tym roku, która będzie miała opcję hybrydowego układu napędowego.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

Toyota Aygo X UNDERCOVER

Toyota Aygo X wprowadziła rewolucję w segmencie najmniejszych samochodów. Producent z tym modelem wprowadził nadwozie typu crossover do…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share