Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Lancia Concept na kolejnych zdjęciach

Lancia po pokazaniu 31 marca br. pierwszych zdjęć nadwozia, kolejny etap to zaplanowana na 15 kwietnia konferencja prasowa zatytułowana „Emozione Pu+Ra”, kiedy to odsłonięta zostanie Lancia Concept.

Kolejne udostępnione zdjęcie prezentuje wnętrze Lancii Concept, które, zgodnie z nowym językiem designu marki, odwzorowuje wnętrza i atmosferę włoskich domów, poprzez zastosowanie prostych i zdecydowanych geometrycznych kształtów w takich elementach jak stolik kawowy, wykładzina oraz siedzenia inspirowane kultowymi fotelami marki Cassina. Stworzona w ten sposób ciepła i przytulna przestrzeń, stwarza domową atmosferę.

Wyrafinowane wnętrze samochodu wykonano z ekologicznych materiałów, zgodnie z założeniami odrodzenia marki. W ramach dziesięcioletniego planu strategicznego, Lancia będzie marką grupy Stellantis o najwyższym odsetku wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu, ponieważ 50% dotykowych powierzchni w nowych samochodach będzie wykonane z materiałów ekologicznych.

Zrównoważony rozwój i interpretacja tradycji według nowoczesnego klucza leżą u podstaw powrotu ikonicznej tkaniny obiciowej znanej jako „panno Lancia”. Materiał nawiązujący do tradycji marki ma teraz nowy wygląd dzięki zastosowaniu wysokiej jakości aksamitnej tkaniny w intensywnym kolorze ochry, wykonanej w 100% z naturalnych włókien i wyprodukowanej w certyfikowanym procesie charakteryzującym się niską emisją. Tkanina została wykończona ręcznie ozdobnymi szwami charakterystycznymi dla manufaktury Cassina.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share