Lancia Pu+Ra HPE – samochód nowej ery

„Dzisiaj Lancia przedstawia model Lancia Pu+Ra HPE, wizję marki na najbliższe 10 lat, model, który wprowadza markę w erę mobilności elektrycznej i podsumowuje sposób w jaki pojmujemy samochód i wrażenia z nim związane. Począwszy od nowego modelu Ypsilon, nasze auta przyszłości będą czerpać inspiracje z Lancii Pu+Ra HPE” – powiedział Luca Napolitano, dyrektor generalny marki Lancia.

Samochód w 100% elektryczny, prezentujący wizję marki w zakresie zasięgu wynoszącego ponad 700 km, którego czas ładowania wynosi niewiele ponad 10 minut, a zużycie energii jest mniejsze niż 10 kWh na 100 km.

Lancia Pu+Ra HPE to pierwszy samochód inspirowany wystrojem wnętrza, dzięki współpracy z firmą Cassina, liderem w branży ekskluzywnych, luksusowych mebli, odwzorowujący typowo włoskie doświadczenie „home feeling”.

Wnętrze Lancii Pu+Ra HPE jest w pełni spójne z nowym, czystym i radykalnym językiem designu marki, dzięki zastosowaniu ikonicznych i prostych kształtów, które wymykają się językowi designu typowemu dla branży motoryzacyjnej.

We wnętrzu samochodu koncepcyjnego powstała eklektyczna przestrzeń inspirowana wystrojem wnętrza i atmosferą włoskich domów, o płynnych liniach, z dużą dbałością o szczegóły w ogólnej kompozycji, którą wyróżniają czyste formy.

Proste geometryczne kształty zastosowano także w stolikach, również okrągłych, umieszczonych w konsoli środkowej, a nawet na desce rozdzielczej, która zmienia całkowicie podejście stosowane dotychczas w motoryzacji i jest oparta na ikonicznym, okrągłym elemencie ze szkła, ozdobionym wyraźnymi nacięciami.

Duże okna zalewają wnętrze naturalnym światłem. W ten sposób odtworzono przytulny, domowy nastrój charakterystyczny dla włoskich salonów.

Lancia Pu+Ra HPE, praktyczny, zwinny model z opływowym, wydajnym i aerodynamicznym nadwoziem, jest w 100% elektrycznym manifestem, reprezentującym wizję marki na najbliższe 10 lat, w zakresie zasięgu, czasu ładowania i wydajności, które zapewniają wiodące osiągi na rynku.

Złożony z technologicznych modułów (silnik, akumulator, zawieszenie, hamulce, itp.) zaczerpniętych z nowej Lancii Ypsilon, koncept Lancia Pu+Ra HPE jest manifestem na kolejne 10 lat marki i reprezentuje wizję samochodów przyszłości pod względem:
– zasięgu: ponad 700 km
– czasu ładowania wynoszącego nieco ponad 10 minut
– zużycia energii poniżej 10 kWh na 100 km
– aerodynamicznych elementów, takich jak obniżony dach, wąskie cyfrowe lusterka boczne, aerodynamiczne koła, trzy przednie, aerodynamiczne płyty osłonowe podwozia.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

BMW 3 na rok 2023

Dzięki przejrzystej powierzchni, dynamicznym liniom i dużym wlotom powietrza przedni pas jeszcze bardziej podkreśla sportowy wygląd nowego BMW…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share