Lexus LBX – premiera w czerwcu

Lexus zaprezentuje 5 czerwca zupełnie nowy model – Lexus LBX. Już teraz odkrywa on charakterystyczne oświetlenie nowego auta, prezentując nieco samochód z tyłu.

Lexus LBX 2024 to mały miejski SUV, a raczej crossover z segmentu B, który ma dołączyć do oferty producenta, klasyfikując do poniżej modelu UX. Lexus postanowił zrobić ciekawy ruch, projektując nowego LBXa. Jak się okazuje, za wzór przy tworzeniu tego małego samochodu wzięto Toyotę Yaris Cross, której konstrukcja bardzo dobrze się sprawdziła tworząc mały praktyczny samochód Toyoty. Lexus jest oczywiście marką premium, dlatego też nowy LBX będzie się wyróżniał nowym wyglądem z zewnątrz i oczywiście nowym wnętrzem z lepszym wyposażeniem i zastosowaniem materiałów lepszej jakości.

Jak wynika ze wstępnych informacji, do napędu małego miejskiego SUVa zostanie wykorzystany układ hybrydowy o mocy 116KM. Ma być on połączony z napędem na przednią oś lub na wszystkie koła. Rozwiązanie to z pewnością pomoże dotrzeć do nowej grupy klientów, którzy oczekują mniejszego samochodu z dobrymi właściwościami jezdnymi.

Nowy Lexus LBX ma służyć przede wszystkim do codziennej jazdy po mieście, oferując doskonały komfort jazdy, a przy tym dobrze zrobione i wykończone auto.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share