Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Mazda CX-90 z nowym silnikiem

Większy i bardziej nowocześniejszy trzyrzędowy SUV Mazdy staje się coraz bardziej widoczny jako Mazda CX-90 2024. Jego debiut ma wiązać z nową turbodoładowaną rzędową szóstką i przestronną, luksusową kabiną. Obecny crossover Mazdy CX-9 oczarował nas bardzo dobrym prowadzeniem i ładnym wyglądem, które mamy nadzieję przełożą się na CX-90.

Aspiracje premium Mazdy pozwalają nam wierzyć, że ten trzyrzędowy, siedmiomiejscowy samochód będzie oferował więcej luksusowych funkcji niż obecne modele SUV. Napęd na wszystkie koła prawdopodobnie będzie standardem w całej gamie, a nowy turbodoładowany sześciocylindrowy silnik rzędowy o pojemności 3,3 litra o nazwie e-Skyactiv będzie opcją.
Oczekuje się, że zupełnie nowa architektura silnika wzdłużnego, na której zbudowany jest CX-90, zrodzi również dwurzędowego SUV-a o nazwie CX-70, który powinien wejść do sprzedaży wkrótce po CX-90. Mazda CX-90 zadebiutuje na początku 2023 r., a sprzedaż rozpocznie się w dalszej części roku. CX-90 będzie nową wizytówką marki Mazda. Nie wiadomo, czy CX-90 zastąpi obecny CX-9 w ofercie Mazdy, czy też będzie oferowany wraz z mniejszym bratem.


Mazda nie ogłosiła cen ani poziomów wyposażenia CX-90, ale spodziewamy się, że będzie zgodna z obecną strukturą marki. Gdy Mazda opublikuje więcej informacji na temat standardowych i opcjonalnych funkcji CX-90, zaktualizujemy informacje. Kiedy CX-90 pojawi się na rynku, będzie to pierwsza Mazda, która zastosuje nowy turbodoładowany 3,3-litrowy silnik rzędowy, który ma zostać rozszerzony o 48-woltowy układ hybrydowy. Mazda twierdzi, że układ napędowy wystarczy na osiągnięcie 340KM. Taki układ napędowy jest znakiem rozpoznawczym SUV-ów, takich jak BMW X5 i Land Rover Range Rover Sport, sygnalizując chęć Mazdy do jeszcze większego przejścia swojej marki w kierunku rynku premium. Oferowany będzie również wariant hybrydowy plug-in, prawdopodobnie wykorzystujący tę samą konfigurację o mocy 323KM co CX-60, który składa się z czterocylindrowego silnika rzędowego, silnika elektrycznego i akumulatora o pojemności 17,8kWh. Podobnie jak reszta gamy SUV-ów Mazdy, spodziewamy się, że CX-90 będzie standardowo wyposażony w napęd na wszystkie koła.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

Nowa Cupra Leon 2024

Cupra Leon, więc także Seat Leon zostanie poddany odświeżeniu w połowie cyklu produkcyjnego obecnej wersji. Nastąpi to między…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share