Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Mercedes-Benz CLA

Dzięki licznym innowacjom i zmodernizowanemu wyposażeniu standardowemu Mercedes-Benz umacnia pozycję CLA Coupe i CLA Shooting Brake jako trendsetterów w segmencie kompaktowym. Nowo ukształtowany przedni pas, zmieniona osłona chłodnicy z gwiazdorskim wzorem i nowy tylny dyfuzor podkreślają sportowy charakter. Do tego dochodzi zmodernizowana grafika w reflektorach LED High Performance, które po raz pierwszy są standardem, oraz tylnych światłach LED. Nowe kolory lakieru hyper blue (dostępne wyłącznie w modelach CLA) i spectral blue, a także trzy dodatkowe wzory obręczy kół w rozmiarach do 19 cali, rozszerzają wybór indywidualizacji. Standardowo nowe modele CLA Coupé i CLA Shooting Brake są wyposażone w 17-calowe pięcioramienne obręcze kół ze stopów lekkich w kolorze wanadowym lub pięcioramienną konstrukcję w błyszczącej czerni z wykończeniem o wysokim połysku.

Główną atrakcją wnętrza jest wolnostojący podwójny ekran. Teraz standardowo zawiera 7-calowy i 10,25-calowy wyświetlacz. Opcjonalnie dostępne są dwa wyświetlacze o przekątnej 10,25 cala i panoramicznym ekranie. Oferują holistyczne doświadczenie high-tech i tworzą wyjątkowo otwartą architekturę przestrzenną. Kierownica obecnej generacji jest standardowo tapicerowana skórzaną Nappa. Alternatywnie, wielofunkcyjna sportowa kierownica jest po raz pierwszy dostępna ze skóry ARTICO wykonanej przez człowieka. Nowe elementy wykończeniowe o ciemnym węglowym wyglądzie, brązowe drewno lipowe o otwartych porach lub brązowa mikrofibra MICROCUT (tylko linia AMG) dodatkowo podkreślają wnętrze. Podgrzewana obręcz kierownicy jest również dostępna po raz pierwszy w linii AMG.

Komfortowe fotele są również częścią nowego, wysokiej jakości standardu w CLA Coupé i CLA Shooting Brake. Standardowo wyposażone są w kombinację sztucznej skóry ARTICO i trójwymiarowo tłoczonej tkaniny w kolorze czarnym. Opcjonalnie dostępne są również w modnej szałwiowej szarości. Linia wyposażenia Progressive oferuje trzy kolory wnętrza: czarny, beżowy macchiato i szałwiowy szary. W linii AMG standardowa tapicerka foteli z sztucznej skóry ARTICO / mikrofibry MICROCUT jest teraz dostępna również w kolorze bahia brown. W linii AMG dostępnych jest pięć kolorów tapicerki: czarny,  brązowy, szałwiowy szary, tytanowo szary perłowy / czarny i po raz pierwszy czerwony / czarny.

Mercedes-Benz znacznie unowocześnił wyposażenie standardowe i jeszcze dokładniej dostosował logikę oferty do konkretnych życzeń klientów. Na przykład podstawowe wyposażenie dwóch nowych modeli CLA obejmuje już Highbeam Assist, kamerę cofania i pakiet USB, a także skórzaną kierownicę i przednie reflektory LED. Począwszy od pojazdów wyposażonych w linię wyposażenia Progresive, klienci otrzymują również pakiet parkowania i lusterka, a także klapę bagażnika EASY-PACK dla CLA Shooting Brake.

Silniki benzynowe są zelektryfikowane w całości i obejmują czterocylindrowe jednostki z 7- lub 8-biegową automatyczną skrzynią biegów DCT w standardzie. Jako łagodne hybrydy, silniki są wyposażone w dodatkowy 48-woltowy pokładowy zasilacz, który wspiera zwinność podczas rozruchu z mocą większą o 10 kW. Nowy rozrusznik z napędem pasowym znacznie poprawia komfort i wrażenia klienta. Na przykład umożliwia rozruch silnika o niskim poziomie wibracji i hałasu, a także jazdę na biegu jałowym przy wyłączonym silniku spalinowym. Podczas hamowania i przyspieszania rozrusznik-zespół prądotwórczy odzyskuje energię, a tym samym zasila 12-woltową sieć pokładową i 48-woltowy akumulator. Może to wspierać silnik spalinowy podczas przyspieszania. Nowy ECO Score 3.0 motywuje kierowców do zachowania oszczędzającego paliwo poprzez zróżnicowaną ocenę poszczególnych faz jazdy.

Kolejny duży krok robią nowe modele CLA Coupé i CLA Shooting Brake z napędem hybrydowym plug-in. Ulepszony akumulator wysokonapięciowy oferuje wyższą użyteczną zawartość energii, co skutkuje większym zasięgiem elektrycznym. Moc silnika elektrycznego wzrosła o 5 kW i obecnie osiąga moc układu napędowego 80 kW. Do ładowania nadal dostępne są trzy opcje: oprócz standardu 3,7 kW, akumulator może być teraz ładowany prądem zmiennym i do 11 kW zamiast poprzednich 7,4 kW. Nowe modele CLA nadal oferują również opcję ładowania akumulatora prądem stałym i do 22 kW. Ładowanie prądem stałym od 10% do 80% zajmuje około 25 minut, zapewniając wszechstronne wrażenia z ładowania odpowiednie do codziennego użytku.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share