Sklep internetowy Mercedes-Benz Store 4.0. Nowe auto bez wychodzenia z domu

Mercedes-Benz Store 4

W dzisiejszych czasach z dynamicznie rozwijającym się świecie motoryzacji, Mercedes-Benz Polska wyznacza nowe standardy w zakresie cyfrowej sprzedaży luksusowych aut. Mowa tu o takim rozwiązaniu jak sklep internetowy Mercedes-Benz Store, czyli innowacyjna platforma, która umożliwia klientom zakup wymarzonego samochodu zaledwie w kilka kliknięć, niezależnie od tego, czy ktoś korzysta z komputera czy smartfona. Jest to wygodne rozwiązanie pozwalające na zapoznanie się z aktualną ofertą samochodów dostępnych “od ręki” – zarówno u dealerów w Polsce, jak i tych znajdujących się na składzie importera. Co więcej, na platformie sklepowej prezentowane są ekskluzywne modele w specjalnych wersjach, a cały proces zakupu wspierany jest przez dedykowanych koordynatorów.

Nowoczesne podejście do sprzedaży

Mercedes-Benz Store jest kluczowym elementem inicjatywy “Best Customer Experience 4.0”, która ma na celu dostosowanie procesu sprzedaży do zmieniających się potrzeb klientów w poruszających się w cyfrowym świecie. Marka dąży do tego, by każdy kontakt z Mercedes-Benz był dla klientów wygodny i satysfakcjonujący, niezależnie od miejsca i czasu. Dlatego też poza tradycyjną sprzedażą w salonach, Mercedes-Benz rozwija kanały cyfrowe, wprowadzając innowacyjne koncepcje sklepów.

Mercedes-Benz Store 4

Sprawdź także: Mercedes zmienia gamę swoich vanów na 2024 rok. Wkrótce rusza sprzedaż

Rozwój sklepu i nowe rozwiązania

Sklep internetowy Mercedes-Benz Store nieustannie się rozwija, wprowadzając tym samym nowe funkcje i możliwości. Od grudnia 2023 roku klienci mogą wysyłać zapytania o rezerwację samochodów dostępnych od ręki po wpłaceniu kaucji. W lutym 2024 roku wprowadzono możliwość zapytania o samochody dostępne na składzie importera, które nie zostały jeszcze zamówione przez dealerów. A to otwiera drogę do jeszcze większej personalizacji procesu zakupu.

Proces zakupu krok po kroku

Zakup wymarzonego samochodu w Mercedes-Benz Store jest intuicyjny i prosty. Wystarczy kilka kliknięć aby zapoznać się ze szczegółami technicznymi i wyposażeniem dostępnych samochodów. Można także sprawdzić opcje finansowania. Dzięki temu klienci mogą dokonać wyboru w dogodnym dla siebie czasie bez konieczności odwiedzania salonu. Wsparcie zapewniają agenci call center, którzy dostępni są przez chat na żywo.

Mercedes-Benz Store 4

Mercedes-Benz Store to nie tylko nowe auta

Oprócz nowych samochodów sklep Mercedes-Benz Store oferuje również certyfikowane auta używane, które dostępne są za pośrednictwem dedykowanej wyszukiwarki. To rozszerza ofertę i pozwala na dopasowanie do jeszcze szerszego spektrum potrzeb klientów.

Cyfryzacja sprzedaży w domowym zaciszu

Cyfryzacja procesu sprzedaży pozwala marce Mercedes-Benz jeszcze bardziej skupić się na indywidualnych życzeniach klientów. Sklep internetowy, zarówno z nowymi jak i używanymi samochodami, odpowiada na zmieniające się preferencje zakupowe każdego z nas, oferując możliwość wyboru auta w komfortowym i domowym otoczeniu.

Mercedes-Benz Store 4

Zobacz również: Odświeżone wersje modeli 2023. Mercedes EQA i Mercedes EQB – elektryki z dofinansowaniem

Sklep internetowy Mercedes-Benz Store to więcej niż tylko platforma sprzedażowa. To kompleksowe działania zakupowe, które łączą wygodę cyfrowych rozwiązań z luksusem i jakością jakie oferuje marka Mercedes-Benz. Dzięki ciągłemu rozwojowi i wprowadzaniu nowych funkcji, Mercedes-Benz Store staje się miejscem, gdzie każdy klient znajdzie coś dla siebie nie opuszczając wygodnego fotela w swoim salonie.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share