Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Mercedes Concept CLA. Rewolucja elektrycznych samochodów coraz bliżej

Mercedes Concept CLA

Na tegorocznych targach IAA Mobility 2023 w Monachium, Mercedes zaprezentował światu swoje najnowsze studium pojazdu, Mercedes Concept CLA. Ma być on prekursorem zupełnie nowego segmentu elektrycznych samochodów marki, które mają otworzyć nową erę w historii tej renomowanej niemieckiej firmy. Nowe studium to nie tylko wyraz wizji przyszłości, ale również potężne narzędzie służące osiągnięciu ambitnych celów związanych z zrównoważonym rozwojem i neutralnością pod względem emisji dwutlenku węgla do 2039 roku.

Mercedes Concept CLA z charakterem

Z zewnątrz Concept CLA prezentuje się imponująco. Bazując na nowej platformie modułowej architektury Mercedes-Benz (MMA), ten elektryczny pojazd emanuje ikonicznym designem i dynamicznymi osiągami. Linie nadwozia przyciągają uwagę, zachowując jednocześnie znakomitą aerodynamikę. To samochód, który wyróżnia się na drodze, zarówno pod względem stylu, jak i efektywności.

Czytaj także: Nowy Mercedes klasy E już w sprzedaży. Znamy ceny

Nowa era samochodów elektrycznych marki

Concept CLA jest prekursorem całkowicie nowego segmentu bazowych, w pełni elektrycznych samochodów Mercedes-Benz. Ta rodzina będzie składać się z czterech różnych modeli, w tym czterodrzwiowego coupe, Shooting Brake oraz dwóch imponujących SUV-ów. Co je łączy? To przede wszystkim innowacyjne podejście do technologii.

Warto podkreślić, że ten ultraoszczędny koncept to “jednolitrowy” samochód ery elektrycznej, który oferuje niesamowity zasięg wynoszący ponad 750 kilometrów w cyklu WLTP przy zużyciu energii wynoszącym zaledwie 12 kWh/100 km. To osiągnięcie jest zasługą elektrycznego układu napędowego nowej generacji, który stanowi najważniejszy element rewolucyjnej platformy MMA.

Innowacyjne podejście do technologii

Jednym z najważniejszych punktów Concept CLA jest nowy system operacyjny MB.OS, który sprawia, że doświadczenie użytkownika (UI/UX) osiąga zupełnie nowy poziom. Superekran MBUX Superscreen, inspirowany innowacyjnym prototypem VISION EQXX, zapewnia zaawansowaną grafikę w czasie rzeczywistym i umożliwia łatwą interakcję z pojazdem. To nie tylko samochód, to mobilne centrum rozrywki i kontroli pojazdu.

Zrównoważony rozwój na pierwszym miejscu

Mercedes nie zapomina o stopniu zrównoważonego rozwoju. Concept CLA prezentuje potencjał wykorzystania zrównoważonych materiałów, w tym CO2-neutralnej stali, aluminium o obniżonej zawartości CO2 oraz ekologicznie produkowanej skóry i wykończeń z papieru. To dowód na to, że luksus i troska o środowisko mogą iść ze sobą w parze.

Sprawdź również: Mercedes CLE Coupe 2024. Robi wrażenie

Podsumowując, Mercedes Concept CLA to nie tylko prekursor nowej ery elektrycznych samochodów, ale także dowód na to, że luksus, wydajność i zrównoważone rozwijanie produktu mogą współistnieć. To pojazd, który naprawdę definiuje nowy standard w swojej klasie i zapowiada niezwykle obiecującą przyszłość marki Mercedes-Benz. My jesteśmy gotowi na tę rewolucję – a Ty?


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share