Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Mercedes EQB – większy brat modelu EQA

Mercedes EQB czyli samochód pełen kontrastów, który w całości wygląda bardzo kompletnie. SUV EQB to model ociekający prostymi wręcz pudełkowymi kształtami, które przy dokładnym zapoznaniem, zmieniają punkt widzenia. Na pierwszy rzut oka jego kształty nie wyglądają zachęcająco, ale z czasem jego wygląd i atrakcyjność zyskuje w naszych oczach. Samochód ma kompaktowe wymiary co przekłada się na przestronne wnętrze. Możemy zamówić wersję, która pomieści nawet siedmiu pasażerów. Mimo nienadmiernie dużych gabarytów EQB, możemy nim komfortowo podróżować nawet na długich dystansach.
Przy długości niespełna 4,7 metra i rozstawie osi 2,83 metra znajdziemy sporo miejsca dla pięciu pasażerów, a wystarczająco dla siedmiu. Pojemność bagażnika sięga nawet 495 litrów dla wersji 5-osobowej.

Wnętrze jest bardzo wygodne i funkcjonalne. Wysoka jakość zastosowanych materiałów sprawia, że w samochodzie bardzo szybko poczujemy przyjemność z jazdy.
System multimedialny MBUX zapewnia łatwe sterowanie, nawet przy użyciu komend głosowych. Zapewnia łatwy dostęp do najważniejszych aplikacji dzięki połączeniu z telefonem. System oczywiście obsługuje Android Auto i Apple CarPlay.

Elektryczne EQB to napęd pozwalający uzyskanie wysokich osiągów, przy zachowaniu pełnego komfortu z jazdy. Akumulator o pojemności 66,5kWh w Mercedesie EQB pozwala na pokonanie nawet 420 km na jednym ładowaniu. Napęd przekazywany jest za pomocą dwóch silników o łącznej mocy 293KM przy 520Nm momentu obrotowego. Prędkość maksymalna tego elektrycznego SUVa to 160km/h.

Warto wziąć elektrycznego Mercedesa EQB pod uwagę przy zakupie SUVa wyższej klasy.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

Nowa Honda Civic Type R

Honda ogłosiła cenę nowego modelu Honda Civic Type R. Nowa edycja kompaktowego samochodu sportowego jest dostępna od 55…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share