Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Mercedes GLS po liftingu

Po liftingu GLE i GLE Coupé Mercedes GLS, Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC i Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+ pojawiają się teraz również w zaktualizowanej formie. Szereg zmian w designie, technologii i wyposażeniu przenosi komfort, łączność i atmosferę dużych serii SUV-ów na wyższy poziom.

Najnowsze modele Mercedes-Benz GLS można rozpoznać po jeszcze bardziej wyrazistej osłonie chłodnicy. Cztery żaluzje są ocynkowane wysokiej jakości Silver Shadow. Zderzak jest również bardziej widoczny wizualnie. Posiada zintegrowane kratki wlotu powietrza w połączeniu z obramowaniem w błyszczącej czerni. Przeprojektowano również dużą symulowaną osłonę (wyposażenie standardowe). Wzrok przyciąga z tyłu wnętrze świateł z trzema poziomymi blokami. Do gamy kół dodano nową 20-calową wieloramienną obręcz kół ze stopów lekkich w kolorze Himalayas z wykończeniem o wysokim połysku.

Tak jak poprzednio, Mercedes-Benz GLS jest standardowo siedmiomiejscowy. W kolorze beżowym Catalana i brązowym Bahia dostępne są dwa nowe kolory skóry. Zmieniono również zakres wykonczeń wnętrza. Błyszczące brązowe drewno lipowe jest teraz standardem. Element wykończeniowy MANUFAKTUR błyszczący czarny płynny lakier fortepianowy, wcześniej zarezerwowany dla Mercedesa-Maybacha GLS 600 4MATIC, jest teraz dostępny również dla rodziny GLS Mercedes-Benz.

Pionowe chromowane listwy i napis “Maybach” to wyróżniki wysokiej jakości osłony chłodnicy topowego modelu. Kratki wlotu powietrza mają wzór Maybacha i chromowaną obramowaną. 23-calowe kute koło w typowej konstrukcji Maybacha z kutą osłoną koła jest nowością na liście opcji.

Kolejną nowością standardową jest oświetlenie ambientowe z animowaną projekcją wzoru Mercedes-Maybach. We wnętrzu nowy design pokrowców na siedzenia podkreśla szczególnie luksusowy charakter Mercedesa-Maybacha. Środkowe sekcje powierzchni siedziska i oparć są teraz wyposażone w wysokiej jakości pikowanie we wzór rombowy ze specjalnymi perforacjami. Wyłącznie dla Mercedesa-Maybacha do wnętrza oferowane są kombinacje kolorystyczne MANUFAKTUR crystal white/silver grey pearl i MANUFAKTUR mahoniowy brąz/beż macchiato.

Zaktualizowana generacja systemu informacyjno-rozrywkowego MBUX przynosi ze sobą nowy wygląd wyświetlaczy. Wyświetlacze można zindywidualizować za pomocą trzech różnych stylów (klasyczny, sportowy, dyskretny) i trzech trybów (nawigacja, pomoc, serwis). W przypadku “klasycznego” kierowca decyduje się na wypróbowaną i przetestowaną konstrukcję dwururową z całą znaną zawartością między dwoma okrągłymi wyświetlaczami. “Sportowy” jest zdominowany przez kolor czerwony, z dynamicznym wzornictwem centralnego obrotomierza. W “dyskretnym” stylu treść jest zredukowana do tego, co istotne. Ponadto oba wyświetlacze mogą być wyświetlane w siedmiu schematach kolorystycznych w połączeniu z oświetleniem otoczenia. Rezultatem jest imponujące wrażenia kolorystyczne we wnętrzu. Centralny wyświetlacz oferuje te same treści, co dotychczas, i może być obsługiwany bezpośrednio i wygodnie jako ekran dotykowy.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Czytaj więcej

BMW 3 na rok 2023

Dzięki przejrzystej powierzchni, dynamicznym liniom i dużym wlotom powietrza przedni pas jeszcze bardziej podkreśla sportowy wygląd nowego BMW…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share