Mini Cooper SE Cabrio

Po pozytywnym odzewaniu wyjątkowego egzemplarza zaprezentowanego latem 2022 roku, MINI kontynuuje teraz małą serię w pełni elektrycznego MINI Cooper SE Cabriolet, która stanowi kolejny duży krok w kierunku mobilności elektrycznej. Pierwszy na świecie lokalnie bezemisyjny kabriolet premium w segmencie małych samochodów skraca okres przejściowy do wprowadzenia rodziny całkowicie elektrycznych modeli nowej generacji. Od kwietnia 2023 r. MINI Cooper SE Cabrio będzie dostępne w Europie w ograniczonej liczbie 999 pojazdów.

MINI Cooper SE Cabrio jest dostępne w kolorze Enigmatic Black and White Silver. Klamki drzwi, iluminatory boczne oraz obramowania przednich i tylnych świateł są wykończone brązem Resolute. Logo MINI i napis w eleganckiej czerni fortepianowej pasują do nich. Logo E znane z MINI Cooper SE znajduje się na przednim i tylnym pasie, podkreślając w ten sposób wizualnie bezemisyjną radość z jazdy.

MINI odgrywa pionierską rolę dzięki specjalnym obręczom kół ze stopów lekkich. 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich w 2-kolorowej konstrukcji Electric Power Spoke wykonane są w 100% z aluminium wtórnego. Sportowe fotele utrzymane są w stylu MINI Yours Leather Lounge i wyposażone w ogrzewanie foteli oraz regulowane podparcie ud. Wielofunkcyjna sportowa skórzana kierownica w wykończeniu ze skóry Nappa przyczynia się do przyjemnej z jazdy atmosfery i stylowego komfortu jazdy, a także może być podgrzewana. W dolnej części kierownicy MINI Electric Badge podkreśla ograniczony charakter całkowicie elektrycznego kabrioletu.

Oprócz wielu innych funkcji, wysokiej jakości wyposażenie w kokpicie uzupełniają usługi eDrive znane z MINI Cooper SE. Dostarczają one kierowcy informacji na temat aktualnego zużycia energii, zasięgu i wskazówek dotyczących ekonomicznego stylu jazdy. Wszystkie istotne informacje są podsumowane na wyświetlaczu MINI Head-Up podczas jazdy. Na dłuższych trasach aktywny tempomat z funkcją Stop & Go i asystent jazdy MINI zwiększają komfort ograniczonego kabrioletu z napędem elektrycznym w standardzie.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share