Wiadomości, premiery, porady motoryzacyjne.

Mitsubishi SUV klasy C. Powstanie nowy elektryczy model dla Europy

Mitsubishi SUV klasy C

W dniu wczorajszym dotarły do nas ciekawe wieści z obozu Mitsubishi Motors, jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek motoryzacyjnych na świecie. Firma ogłosiła wprowadzenie na rynek europejski swojego najnowszego modelu – Mitsubishi SUV klasy C z napędem elektrycznym. Nazwa nie została jeszcze ujawniona. Jednak moment ten stanowi znaczący postęp w strategii rozwoju pojazdów elektrycznych firmy Mitsubishi.

Czytaj także: Nowe Mitsubishi Colt 2024 już w Polsce. Znamy ceny i wyposażenie

Mitsubishi jest pionierem w produkcji samochodów elektrycznych

Japońska marka Mitsubishi Motors jest uznawana w świecie za lidera w produkcji SUV-ów, pick-upów oraz pojazdów elektrycznych i hybrydowych PHEV. Wszystko dzięki wprowadzeniu na rynek w 2009 roku i-MiEV, pierwszego masowo produkowanego pojazdu elektrycznego, a następnie w 2013 roku modelu Outlander PHEV, który stał się liderem w segmencie hybryd ładowanych z gniazdka w Japonii oraz w Europie.

Mitsubishi SUV klasy C we współpracy z Ampere

Nowy elektryczny SUV Mitsubishi zostanie opracowany we współpracy z Ampere, spółką specjalizującą się w pojazdach elektrycznych i w tworzeniu do nich oprogramowania. To połącznie jest efektem strategicznej inwestycji Mitsubishi Motors Corporation w Ampere, która wyniosła 200 milionów Euro. Inwestycja ta jest kluczowym elementem średnioterminowego planu zarządzania MMC, ogłoszonego przez markę w marcu 2023 roku.

Obecność motoryzacyjna Mitsubishi jest wszędzie

Mitsubishi Motors może pochwalić się globalną sprzedażą wynoszącą 1 244 000 egzemplarzy w roku fiskalnym 2018 oraz sprzedażą netto na poziomie 2,51 biliona jenów. Firma jest notowana na giełdzie w Tokio, co świadczy o jej stabilności i renomowanej opinii na rynku międzynarodowym.

Zobacz również: Mitsubishi Xforce 2024. Prezentacja tajemniczego SUVa

Nowy elektryczny SUV klasy C od Mitsubishi Motors to przede wszystkim krok w kierunku zaangażowania firmy w przyszłość motoryzacji. Inwestycja Japończyków w Ampere i skupienie działań na rozwoju pojazdów elektrycznych pokazuje, że Mitsubishi jest w pełni gotowe na nowe wyzwania i chce być na czele postępującej rewolucji w branży motoryzacyjnej.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share