Nissan Kicks 2025. Nowy model, ale… nie dla nas!

Nissan Kicks 2025

Nissan Kicks nie jest może modelem, który do tej pory robił dużą furorę, ale wszystko wskazuje na to, że najnowsza odsłona tego modelu ma szansę na przełom. Debiutujący na targach New York Auto Show, Nissan Kicks 2025 prezentuje się jako wyrazisty krok naprzód w kwestii wyglądu ale i również technologii.

Nowa generacja designu

Pierwszym elementem, który rzuca się w oczy przy nowym Kicksie, jest brak charakterystycznego dla Nissana V-Motion grille. Zastąpiono go subtelnymi elementami nawiązującymi do poprzedniej linii stylistycznej. Skośnie ułożone lamelki i ostre linie świateł przednich nadają samochodowi nowoczesnego i wyrazistego wyglądu. Boczny profil zachowuje wysoką linię pasa, natomiast z tyłu pojawił się interesujący zabieg – motyw “pływającego” dachu, dostępny oraz charakterystyczny “knick” w słupku, które współgrają z mniej masywną klapą bagażnika i pionowymi lampami.

Zobacz także: Nissan rozpoczyna testy jazdy autonomicznej na poziomie 4. Czy to nasza przyszłość?

Więcej przestrzeni i nowoczesności

Zmiany w Kicksie 2025 nie ograniczają się jedynie do estetyki. Pojazd zyskał na wymiarach, co przełożyło się na zwiększenie przestrzeni dla pasażerów – więcej miejsca na nogi z tyłu i nieco więcej przestrzeni na wysokości ramion. Więcej miejsca znajdziemy również w przestrzeni bagażowej.

Nissan Kicks z cyfrową rewolucją w środku

Interesująco zapowiada się też wnętrze tego nowego modelu, które charakteryzuje się zaawansowanym systemem infotainment z dwoma ekranami, z których główny może być w rozmiarze do 12,3 cala. Nowy Nissan Kicks oferuje także opcjonalne kamery o 360 stopniach, system audio Bose z 10 głośnikami, a także bezprzewodowe połączenie z aplikacjami Apple CarPlay i Android Auto.

Nissan Kicks 2025

Co znajduje się pod maską nowego Nissana Kicks?

Nowością jest również 2,0-litrowy silnik benzynowy o mocy 143 KM i momencie obrotowym 190 Nm, który współpracuje z bezstopniową skrzynią biegów (CVT). Po raz pierwszy Kicks może być wyposażony w inteligentny napęd na wszystkie koła z dodatkowym trybem do jazdy na śniegu, co świadczy o zwiększonej wszechstronności modelu.

Sprawdź również: Nissan Juke 2024 w nowej odsłonie. Ten kolor to powrót do tradycji

Nissan stawia bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Nissan nie zapomniał również o bezpieczeństwie, wzbogacając Kicksa o takie funkcje jak automatyczne hamowanie awaryjne, ostrzeżenie o ruchu poprzecznym, asystent hamowania i utrzymania pasa ruchu, które są częścią standardowego wyposażenia Safety Shield 360. W najwyższej wersji SR, pojawi się także ProPilot.

Nissan Kicks 2025 z pewnością zaskakuje. Oferuje on nowy wymiar w kwestii wyglądu, przestrzeni, nowoczesnych technologii i bezpieczeństwa. Kicks ma szansę zdefiniować nowe standardy w swojej klasie. Niestety modelu tego nie zobaczymy na naszym podwórku, bowiem będzie on dostępny na rynkach takich jak USA, Chiny czy Brazylia. A szkoda, bo widzielibyśmy w nim materiał na prawdziwy hit.


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Zdjęcia i materiały prasowe producenta

Sprawdź także
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share