Nowa Alfa Romeo Giulia Sportwagon 2026: czy kombi powróci?

Obecna generacja modelu Alfa Romeo Giulia, mimo że pod względem wzorniczym całkowicie trafiła w dziesiątkę, nigdy nie osiągnęła doskonałych wyników sprzedażowych (w porównaniu z konkurencją) ze względu na brak szerszej gamy nadwozi. W rzeczywistości wariant coupe i długo oczekiwana Alfa Romeo Giulia Sportwagon (rodzinne kombi) nigdy nie pojawiły się w cenniku. Przodkowie Alfy Romeo 156 i 159 mieli kombi w swoich ofertach z dużym sukcesem sprzedażowym.

Obecna generacja Giulii raczej nie doczeka się dalszych zmianom do końca swojej kariery, pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że będzie to model który ją zastąpi. Zakłada się, że nowy samochód tej marki z segmentu D może pojawić się na rynku w 2026 roku. Dzięki Stellantis spodziewamy się szerszej gamy silników, a przede wszystkim różnych wariantów nadwozia wraz z ewentualnym pojawieniem się nowej Alfy Romeo Giulia Sportwagon.

Nowa Alfa Romeo Giulia Sportwagon może pojawić się w 2026 roku wraz z wariantem sedan. Samochód mógłby powstać na platformie STLA Large, o długości około 480-485 cm. Bagażnik mógłby mieć pojemność około 580 litrów, co czyniłoby go praktycznym dla rodzin, ale jednocześnie sportowym i agresywnym. Pod względem estetycznym model mógłby odziedziczyć kilka cech nowonarodzonej Alfy Romeo Tonale. Nowa generacja Giulii mogłaby być sprzedawana wyłącznie w technologii elektrycznej. Akumulatory o pojemność od 75 do 110 kWh zapewniałyby zasięg od 550 do 750 kilometrów. Silniki w gamie mogłyby mieć od 200 do 450KM, w wersjach z napędem na przednie i wszystkie koła.
Z niecierpliwością moglibyśmy również wyczekiwać Alfy Romeo Giulia Sportwagon Quadrifoglio Verde, która mogła mieć moc około 550-600 KM. Zobaczymy co przyniesie nam przyszłość.
Obrazy użyte w artykule są zdjęciami poglądowymi.

 


Opracowanie: Portal motoryzacyjny
Źródło: zdjęcia i materiały carscoops

Sprawdź także
Czytaj więcej

Mercedes GLC Coupe 2024

Mercedes GLC Coupé łączy sportowe osiągi z wysoką wydajnością. Wszystkie modele są wyposażone w technologię napędu elektrycznego, jako…
Nasza witryna korzysta z ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie.
Total
0
Share